FRANSA’DA YAŞAYAN KIR KARDEŞLER ” CARRELAGE ” SATIŞI YAPACAK MAĞAZA AÇTILAR

687
https://youtu.be/ZdV-z15bdEM
4 Şubat 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın Romorantin Kentinde yaşayan Kır Kardeşler; Murat Kır, Ali Kır, Sebahattin Kır, Mustafa Kır ve Fatih Kır, bir araya gelip birlikten kuvvet doğar ata sözünü kendilerine destur edinmiş ve ortak olarak ” Kır Carralage Kardeşler “adı altında satış mağazalarının açılışını yaptılar. Geniş bir alanda iki cepheli ve iki katlı Showroom da, Carrelage, Sanitaire ve Meuble gibi benzeri eşyaları toptan ve parakende satış yapacak olan ”
mağazayı törenle açtılar.

Bir evde olması gereken temel gereçlerin sergilendiği iki katlı mağazanın açılış kurdelesini Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner ile Türkiye’nin Paris Başkonsolosu Serdar Belentepe, Romorantin Belediye Başkanı Jeanny Lorgeoux, Prunier-en-Sologne Belediye Başkanı Aurelien Bertrand, Türkiye Cumhuriyeti Paris Büyükelçiliği Din hizmetleri Müşaviri Dr. Bayram Demirtaş, Türkiye Cumhuriyeti Paris Büyükelçiliği Din Hizmetleri Ateşesi Prof.Dr. İbrahim Işıtan ve ” Kır Carralage Freres ” Kurucuları Kır Kardeşler ile birlikte kestiler.

Mağazanın açılış kurdelesini birlikte kesip mağazaya giren konuklara, Kuruculardan Murat Kır, Showroom’u konuklarla birlikte gezip, mağazada yer alan ürünler hakkında bilgi verdi. Daha sonra mağazanın açılış nedeni ve kuruluşuna yönelik bilgileri vermek üzere mikrofonu eline alan Kır, ” Kır Carralage Freres ” Açılışa katılanlar için yaptığı konuşmada, mağazanın açılışına gelen davetlilere teşekkür ederek başladığı konuşmasında ” Showroom’da görülen ürünlerin bir kısmını Türkiye’den buraya ithal ediyoruz.Ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmak ve kaliteli yapı malzeme çeşitlerinden oluşan, Türk ürünlerini Fransa’da tanıtmak için Kır Kardeşler olarak, bu mağazayı açmaya karar verdik. İnşaat sektörüne yabancı değiliz, işçiliğini yaptığımız ürünün satışını da yapalım diye düşündük” dedi.

Murat Kır’ın konuşmasından sonra mikrofon alan mağazanın bulunduğu, Prunier-en-Sologne Belediye Başkanı Aurelien Bertrand, Başkanlığını yaptığı belediye sınırları içerisinde açılan “Kır Carralage Freres ” mağazasını ve kurucuları Kır kardeşlerin bu girişimlerinden dolayı kendilerini kutladığın ve başarılar dilediğini “ifade etti. Romorantin Belediye Başkanı Jeanny Lorgeoux,yaptığı konuşmada, Romorantın ve çevresinde yaşayan Türk toplumunu yakından tanıdığını ve bu Kır kardeşlerin açtığı bu mağaza ile gerek Türkiye gerek Fransa ekonomisine büyük katkılarının olacağını dile getirdiği konuşmasını ” Yaşasın türkiye Yaşasın Fransa “sözleriyle noktaladı.

Romorantin Belediye Başkanı Jeanny Lorgeoux’nun daveti üzerine Romorantin’e geldiğini belirten Türkiye Cumhuriyeti Paris Büyükelçisi Ali Onaner, ben bu kente yabancı değilim “dedi ve, Paris Büyükelçiliği Müsteşarlığı görevine atandığımda ilk görev olarak geldiğim bir kent burası, o zaman da Belediye Başkanı Jeanny Lorgeoux idi, bugün Romorantin kentine Türkiye’nin Paris Büyükelçisi olarak burda bulunuyorum, Jeanny Lorgeoux yine belediye başkanı ve yine birlikteyiz. Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız iki ülke ekonomisine katkı yapmalarından son derece memnunum ” dedi Kır kardeşlerin bu güzel girişimlerinden dolayı kendilerini kutladığını “ifade ederek konuşmasını noktaladı.

Kır kardeşler, konuşmaların ardından açılışa katılan Fransa’daki bazı Türk Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ile Romorantin ve çevresinde yaşayan Türk vatandaşları ve Fransız davetliler için hazırlanmış çok zengin büfede Türk mutfağının çeşitli leziz yiyecek ve içecekler ikramında bulundular

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

6 + 4 =