FRANSA’DAKİ GALATASARAY LİSELİLERİN 150 YIL KUTLAMA ETKİNLİĞİ BAŞLADI

2,147
22 Ekim 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Türkiye’nin en köklü okullarından Fransızca eğitim veren Galatasaray Lisesi, 150’nci yılını kutluyor. Sanat, spor, siyaset ve iş dünyasında yüzlerce mezunu olan okulun öğrencilerinden Paris’te yaşayan Galatasaray Lisesi mezunları, 2018 yılı boyunca düzenlenecek çeşitli etkinlikler zincirine Paris’te aynı Galatasaray Lisesi mezunu Sedef Ecer’in yazıp yönettiği “E-Mülteci” adlı oyununu Palais de la Porte Dorée’deki Musée de l’histoire de l’imigration salonundaki tiyatro gösterisini Paris’teki Galatasaray Lisesi mezunlarıyla birlikte izlediler.
Paris’teki Amicale de GalataSaray (Fransa Galatasaray ‘lilar Derneği ) Baskanı Yıldız hanım gelecek günlerde Türkiye’de olacağı gibi Fransa’da da bir dizi 150 yıl kutlama etkinlikleri yapacaklarını söyledi. Bununla birlikte Fransa’daki ilk Galatasaray Lisesi, 150’nci yılı kutlama etkinliği çerçevesinde Sedef Ecer’in yazıp yönettiği “E-Mülteci” adlı oyununu izlemeye gelen Galatasaray Lisesi mezunlarından bazıları kutlamalar çerçevesinde yapılacak olan etkinliklerde bir araya gelip Lisedeki güzel yıllarını yeniden anımsıyacaklarını dile getirdiler.
Galatasaray Lisesi’nde okumanın kendileri için bir ayrıcalık olduğunu vurgulayan kıdemli bazı Galatasaray Lisesiler ile son yıllarda mezun olmuş çiceği burnundaki Lisesilerin söyledikleri birkaç söz hep aynı, “ iyiki Galatasaray Lisesi’nde okumuşum, bunu her an her yerde farkediyorum, aramızdaki dayanışma yıllardır devam ediyor ve devam edecektir. Çünkü bizler Galatasaray Liselileriz “ diyenlerin yanı sıra, keşke iki yıl sınıfta kalıp o güzel yılları daha fazla yaşamış olsaydım “diye hayıflananlılarda var. Sedef Ecer’in oyununu izledikten sonra grup olarak hep birlikte akşam yemeği yiyen Paris’teki Galatasaray Liseliler, gelecek günlerde yapacakları etkinlikleri konuştular.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.