FUAF PARİS MERKEZ BÜROSUNU SAZLI SÖZLÜ TÖRENLE AÇTI

2,141
10 Ocak 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu ( FUAF ) Paris Merkez Şubemizi FUAF yönetim kurulu üyeleri, ve AKM başkanlarının katılımlarıyla, sazlı sözlü bir törenle açıldı. Açılış kurdelesini Fransa’nın çeşitli kentlerinde faaliyet gösteren Alevi Kültür Merkezi başkanlarıyla birlikte kesen Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu Genel Başkanı Erdal Kılıçkaya açılan Federasyon’un yeni merkeziyle ilgili olarak şunları söyledi: Değerli canlar, 10 yılı aşkın süredir Fransa’nın Strazburg kentinde faaliyet gösteren Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu Merkez büromuzu başkent Paris’e taşımış bulunuyoruz çok mutluyuz. Bu özel günümüzde bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize de teşekkür ediyorum.

Burası sadece Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu‘nun mekanı değil, artık şu saatten sonra sizin de mekanınız buranın içini faaliyetlerle etkinliklerle dolduracağız. Ama en önemlisi de aşkla sevgiyle dolduracağız. Dolayısıyla bugün bu küçücük büromuzda attığımız tohum yeşerecek büyüyecek ümit ediyorum ki bi sonraki etap da daha büyük daha modern bir yerin açılışını da yine hep birlikte yaparız “ dedi. Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu ( FUAF ) Genel başkanı Kılıçkaya, sözlerine şöyle devam etti: Dolayısıyla bugün burada attığımız tohum barış adına atılmış olsun, demokrasi ve insan hakları ile sevgi ve aşk adına olsun biz bunları çok önemsiyoruz. Biz Aleviler olarak hep sevgiden yana olduk hep barıştan yana olduk. Bu söylemimiz bu duruşumuz bugün kü mekanımızda da devam edecek.

Artık Paris’te merkezi bir yerde bir eviniz var her türlü koşulda saat kaç olursa olsun kapımız herkese açık. Bundan böyle burda birbirinden farklı ve nitelikli etkinlikler ve faaliyetlere bir araya geleceğiz. İnsanlığa demokrasi mücadelesine barışa hizmet eden bu kurumu biraz daha büyüterek devam edeceğiz. Tekrar hoş geldiniz diyoruz “ diyerek konuşmasını noktaladı. Yeni açılan Federasyon Merkezi’nin tadilatında gönüllü olarak çalışıp emeği geçenlere Federasyon başkanı Erdal Kılıçkaya tarafından teşekkür belgesi verildi. Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu ( FUAF ) bağlı olarak faaliyet gösteren Fransa’nın belli başlı kentleri ve başkent Paris’in banliyölerinde faaliyet gösteren Alevi Kültür Merkezi başkanları yeni açılan merkez büro ile ilgili düşüncelerini söylemeleri için tek tek her başkanı söz verildi. Açılışa katılan davetliler aarsında bulunan Kapanmış bulunan eski Elele Derneği başkanı Gaye Petek’e ve Cumhuriyet Halk Partisi CHP Fransa Birliği başkanı Bayram Uğur Güven, Fransa Yezidi Derneği Başkanı ile Paris Kültür Sanat Derneği Başkanı Ali İnan, kısa birer konuşma yaparak hayırlı olması dileğinde bulundular. Açılışa katılanlar için kokteyl verildi ve saz dinletisi sunuldu.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

65 + = 70