GÖÇMEN ANNELER GRUBU PARİS’TE ” LA TURQUOİSE ” BULUŞTU

1,629
15 Nisan 2019 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Göçmen Anneler grubu Paris’teki Türk restaurantı La Turquoise da üçüncü kez buluştu. Nezihe Fıçıcı Doğan’ın ev sahipliğinde bir araya gelen Göçmen Anneler Grubu, yine dost ve arkadaşlık ortamında güzel bir Pazar günü geçirdi. Öğle yemeğini birlikte yiyen Göçmen Anneler, Grubun buluşmasında belirli bir gündem olmamasına rağmen, aynı güne denk gelen iki doğum günü pastası kesip arkadaşlarının doğum gününü hep birlikte kutladılar.

Sohbet ortamında bilgi alış verişi yapılan bir dost ve arkadaş ortamı. Göçmen Anneler Grubu’nu bilenler biliyor. Bilmeyenlere de kısaca biz özetleyelim. Bu grup şimdilik 1,5 yaşında,. Dünyanın 80’den fazla ülkesine yayılmış durumdalar. Kendi aralarında sorular soran, cevaplar veren, çeşitli konularda birbirlerine danışan, birbirleriyle dayanışan ve dost ve arkadaşlıklarını pekiştiren şimdilik 18 bin göçmen kadını bir çatı altında toplayan bir grup.

Her geçen gün Göçmen Anneler Grubu’na yeni üye anneler eklenmekte olduğu görülüyor. Bu grubun oluşumu ve faaliyetleriyle ilgili olarak grup içerisinden her hangi birinden aldığımız bilgiler ise şöyle « Göçmen Anneler’in hayatımıza kattığı en büyük güzellik arkadaşlıklrımız, sosyal medya üzerinden haberleşmelerimiz, kahve sohbetlerine, yemekli toplantılar, çocuklarımızın da katılımıyla düzenlenen pikniklerde olmak, bayram ve doğum günü kutlamalarında bir ayaraya gelmek, doğumlara, dar ve zor gününde arkadaşların yanında bulunmayı kendilerine görev addeden yeni bir aileleriz « biz diyor.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

84 + = 91