GOUSSAİNVİLLE ULU CAMİ KADIN KOLLARI BİRLİK KAHVALTISI DÜZENLEDİ

1,433
14 Aralık 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Goussainville Ulu Camii Kadın kolları tarafından, Goussainville de arsası alınmış Cami ve Külliye yapımı için projesi hazırlanmış yeni ibadet ve Kültür Merkezi Külliyesi’ne destek amacıyla, kadınlara yönelik 2.nci sabah kahvaltılı toplantı düzenlendi. Goussainville ve çevresinde outran kadınların evlerinde hazırlayıp getirdikleri yiyecek ve içecekleri hep birlikte sohbet ortamında kadınlara, Goussainville Ulu Camii Kadın kolları tarafından yeni inşaa edilecek yerle ilgili bilgi verilip destek istendi.
Goussainville Ulu Camii Kadın kolları, Yeni inşaa edilecek olan Camii ve Külliye’ye destek amacıyla 2.nci kez düzenlenen sabah kahvaltılı düzenlediklerini, Açıklayan Kadın kolları başkanı, gelecek günlerde, sabah kahvaltılı bu etkinliği daha da büyütüp Pazar günleri çevrede oturanları sabah kahvaltısına eşleri ve çocuklarıyla birlikte katılmalarını sağlıyacak yeni organizasyonlar yapmak istediklerini söyledi. Yönetimdeki arkadaşlarının ve çevrede yaşayan kadınların düzenlenen etkinliğe destek verdikleri için kendilerine teşekükr eden Başkan, Bu destek sayesinde daya büyük etkinlikleri hep birlikte gerçekleştirebileceklerini söyledi.
Goussainville Ulu Camii Kadın kollarının düzenlediği, sabah kahvaltılı etkinlikte kadınları yalnız bırakmayan Türkiye’nin Paris Başkonsolosu İhsan Emre Kadıoğlu’nun eşi Deniz Yalım Kadıoğlu, Goussainville ve çevresinde yaşayan Türk kadınlarının bu güzel etkinliği için kendileriyle bir arada sabah kahvaltısı yapmaktan son derece memnun olduğunu ifade eden Bayan Kadıoğlu “ Burda bulunan kadınların el emeğiyle katkıda bulunduğu böyel güzel farklı bir ortamda bulunmak bizler için çok büyük bir mutluluk. Olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti.
Ben özellikle yaşadığımız şu zor dönemde, millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde olabileceğimiz ortamlara ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Böyle geniş bir kahvaltı masası biliyorsunuz bisim Kültürümüzde de yemek içmek ve güzel sohbetler bunlar kültürümüzün birer parçası, işte böyle güzel ortamı dostluk içerisinde paylaşmak bizler için çok büyük bir nimet, Umarım bu duygu topraklarda da duygu kesintisiz olarak devam eder “dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 35 = 37