GOUSSAİNVİLLE ULU CAMİİ GELENEKSEL 4’NCÜ İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ

853
30 Nisan 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Mustafa Çelebi Başkanlığındaki ” ACSTG ” Goussainville Türk Kültür ve Spor Derneği Yönetimi Başkent Paris’in banliyösü Goussainville’de bulunan ve dernek tarafından inşaası süren Ulu Cami yararına bu sene 4’ncü geleneksel iftar yemeğini Villiers-Le -Bel’deki Palace düğün salonunda düzenledi.

Goussainville Türk Kültür ve Spor Derneği, bu kez Paris ve çevresindeki protokolünden isimleri iftar sofrasında ağırladı. Türkiye’nin UNESCO Büyükelçisi ile Paris Başkonsolosu, Paris Din Hizmetleri Müşaviri’nin de katıldığı iftar yemeğine, ACSTG’nin faaliyet gösterdiği 95 bölgesinin Milletvekili ile Goussainville belediye başkanı ve Türkiye’den gelen konuşmacılar ile ilahi grubu ve semazenler ile dernek yöneticileri, cami cemaati ve mahalleliler katıldı.

İftar programı, Dernek başkanı Mustafa Çelebi’nin iftar yemeğine katılanlara hoşgeldiniz konuşmasıyla başladı ve daha sonra Paris Din Hizmetleri Müşaviri Dr. Bayram Demirtaş ve Türkiye’nin Paris Başkonsolosu Serdar Belentepe ile Türkiye’den gelen hatipler, yaptıkları konuşmalarda birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verdiler. 95 bölgesi Milletvekili ve Goussainville beledişe başkanı da kısa birer konuşma yaptılar.

Goussainville Türk Kültür ve Spor Derneği tarafından arsası alınıp ve nihayet inşaasına başlanılan Ulu Camii yararına, Paris’teki iki farklı Trabzonlular derneğince hediye edilen bu sene şampiyon olması garantileşen Trabzonspor forması, Ulu camii İnşaası yayarına açık arttırma usulüyle satışa sunuldu, Hayırsever iki Türk işadamı formaları satın alarak camii inşatına maddi katkıda bulundular.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

3 + 7 =