GOUSSAİNVİLLE ULU CAMİİ TEŞKİLATI CAMİ YARARINA KERMES DÜZENLEDİ

2,971
10 Haziran 2015 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Goussainville Ulu Camii teşkilatı gelecekte inşaa edecekleri camii yararına açık hava kermesi düzenledi. Söz konusu aynı semtin stadyumunda düzenlenen kermes beklenilenin üzerinde ilgi gördü. Geleneksel olarak her yıl düzenlenen kermes Camii yararına olunca çevredeki Türk esnaf da sponsor olarak katıkıda bulunmak üzere kermes alanında stand açtı. Üzeri ay yıldızlı Kırmızı balonlarla süslenen standlarda yiyecek ve içecek satışı yapılırken bazı firmalar kendi ürünlerini tanıtma imkanı buldular. Kermesin fovarileri ise yine yoğun emek harcayan büyük gayret sarfeden azimli çalışmalarıyla dikkat çeken Ulu Camii kadın kollarının fedakar üyeleriydi.

Goussainville Ulu Camii teşkilatı Kadın kolları açtıkları standlarda, hazırladıkları lahmacun, gözleme ve börek,krep benzeri yiyecekleri satarak Camii için büyük gelir elde edilmesini sağladılar. Türk mutfağından nefis yemeklerin sunulduğu ve Camii’ye yardım amacıyla düzenlenen kermes tam bir piknik ve panayır havasında geçti. Kermes’in düzenlendiği stadyum girişine Türk ve Fransız bayraklarının yanı sıra Goussainville Ulu Camii teşkilatının bağlı bulunduğu Fransa Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Flaması asılmıştı. Kermese gelen davetliler arkadaşlarıyla sohbet etme imkanı bulurken, çalınan müzik eşliğinde meydanı boş bulan oyun oynama sevdalıları karşılıklı oynama fırsatı buldular.

Kermesin düzenlendiği yer Stadyum olunca haliyle genç delikanlılar kendi aralarında futbol maçı yaparken genç kızlar ise bazı standlarda sergilenen hanımların büyük bir özenle el emeği göz nuru çeyizliklerden kendileri için çeyiz seçtiler. Goussainville Ulu Camii teşkilatı Başkanı Mustafa Çelebi Pazar gününü düzenlenen Kermese ayırıp gelen davetlilere teşekkür etti ve cami hizmetlerine sahip çıkmanın önemiyle ilgili bir konuşma yaptı. Kermesimize bizzat gelerek bizleri onurlandıran Goussainville Belediye Baskanı Alain Louis’ye ve başkan yardımcıları Badr Slassi ile Orhan Abdal’a ve Paris Din hizmetleri Müşavir vekili ve ataşe Gencağa Sayan, Konsolos Müslüm Aygün ile Sivil Toplum Örgütü başkan ve üyeleriyle Kermese maddi katıkıda bulunan Sponsor Firmalara teşekkür etti.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 54 = 60