HALTER ANTRENÖRÜ SUNAR’DAN PARİS’TEKİ TÜRK GENÇLERİNE ÇAĞRI

1,682
22 Ocak 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’te dünyaca ünlü Milli haltercimiz “Naim Süleymanoğlu“ gibi üne kavuşacak halterciler yetiştirme heyecanı yaşayan halter sporu sevdalısı eski Milli Halterci Erdal Sunar, ile bir müsabaka öncesi konuşma imkanı bulduk. US Metro Halter Klubü Antrenörü Sunar’ın Paris ve çevresinde yaşayan Türk ailelere bir çağrısı var. “ Çocuklarınızı mutlaka bir spor dalı branşına yazdırın, böylece çocuğunuzu sokaktaki tüm olumsuzluklardan etkilenmesinden kurtarmış olursunuz. Çocuklarınızı getirip Halter Sporu Klubüne yazdırın, yarının Naim Süleymanoğlu gibi ünlü sporcularının yetişmesine hem kendiniz adına hem de ülkemiz adına büyük katkınız olsun “diyor.
Milli Sporcu Erdal Sunar : Halter Sporu’nda ülkemi 2011 yılına kadar temsil ettim. 3 yıldan bu tarafı RATP’nin spor Klubü’nün antrenörlüğünü yapıyorum, öğrencilerim arasında Paris’te yaşayan bir çok ülke vatandaşının gençleri var, öğrencilerim arasında Fransa Halter Milli takımına gönderdiklerimiz oldu. Ben isterdim ki Türk ailelerde oğullarını ve kızlarını göndersinler, burada geleceğin Naim Süleymanoğlu gibi ünlü Haltercilerini yetiştirelim. Daha evvel bir kaç katagoride yarışmalarımız oldu, bugün de gördüğünüz gibi ekibim burada yeni bir yarışmaya katılıyoruz. Her geçen gün öğrenci sayımız artmak da ama biraz evvel de söylediğim gibi Türk gençlerini Halter sporu yapmaları için davet ediyorum.
Erdal Sunar’ın eşi Müslime Meral Sunar’da kendisi gibi Halter sporu yapan birisi, zaten bu spor sayesinde tanışıp evlenmişler. Fransa’a doğumlu olan Bayan Sunar’ın Fransa Milli Halter takımında küçümsenmeyecek başarıları olmuş, ve kendi kilosunda bir çok kez Fransa şampiyonluğu elde ettiği gibi Avrupa Halter Sporu yarışmalarında aldığı birincilik kupaları da bulunuyor. Halter Antrenörü Erdal Sunar, beni üzen tek şey, çalıştırdığım Halter takımında her milletten sporcusu olmasına rağmen öğrencilerim arasında bu sporu yapan birkaç Türk gencinin bulunmaması kendim ve ülkem adına çok üzüyor beni diyor.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

8 + 2 =