HAMAS’IN ELİNDE BULUNAN REHENELER İÇİN PARİS’TE MİTİNG YAPILDI

269
13 Ocak 2024 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris: Hamas tarafından tutulan rehinelerin serbest bırakılması talebiyle Trocadéro’da bir miting düzenlendi. Esirlerin kaçırılmasından bu yana Gazze’de hâlâ tutuklu bulunan kadın, erkek ve çocuktan oluşan 127 kişi rehine için başkent Paris’in Eyfel Kulesi karşısında bulunan Trocadero meydanında her hafta Cuma günü öğlen rehinelerin serbest bırakılması için çeşitli sivil toplum örgütleri ile bazı Fransız siyasi parti Milletvekili, Senatör ve Belediye Başkanlarının katılımıyla rehinelerin serbest bırakılması için toplanıyorlar.

Ağızları kırmızı bir göz bağıyla kapatılmış erkekler ve kadınlar bir pankart tutuyorlar. Her birinin üzerinde bir fotoğraf, bir isim ve büyük harflerle yazılmış bir kelime var: “Onlar Kaçırıldı”.Her hafta Cuma günü düzenlenen miting rehineler serbest bırakılasıya kadar süreceği belirtildi.

Gazze Şeridi’nde hâlâ Hamas tarafından tutuklu bulunan kadın, erkek ve çocukların serbest bırakılanların dışında hala esir tutulan rehine sayısının 127 olduğu açıklandı. Rehinelerin bir an evvel serbest bırakılmaları için sivil toplum örgütleri ile bazı duyarlı yardım sever kişiler Fransız Milli Marşı Marseillaise okuduktan, rehineleri evlerine getirin sloganı atan kişiler, gelecek hafta Cuma günü yeniden bir araya geleceklerini ifade edip meydandan ayrıldılar.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

9 + 1 =