HAYVANSEVER FRANSIZLAR HAYVAN KATLİAMININ DURDURULMASI İÇİN YÜRÜDÜ

1,329
17 Eylül 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’te hayvan katliamına karşı olan bir çok kuruluş, hayvan katliamlarının durdurulması için yürüdü. Gösteriye katılanlar arasında ünlü Fransız aktrist Brigitte Bardot’un kurduğu Hayvanları Koruma Derneği ile daha bir çok benzeri hayvanları koruma derneği üyeleriyle birlikte yürüyen göstericilerin ellerinde taşıdıkları pankratlarda kürk satın alınmaması yönünde uyarı yazısı yer alıyordu.
“Kürk eşittir işkence” sloganı atan göstericiler, üzerlerine giydikleri yapay kürkler ve yüzlerine sürdükleri kan lekeleriyle dikkat çekti. Kürk karşıtı aktivistler, dünyaca ünlü markaların kürklerinin satıldığı mağazası önüne doğru yürüyüşe geçmeleri üzerine Polis mağazanın çevresinde ve göstericilerin ön kısmında yoğun güvenlik önlemi aldı. Burada bir süre gösterilerini sürdüren eylemciler daha sonra kürk ticareti yüzünden katledilen hayvanlar
için bir dakikalık saygı duruşunda bulundular.
Gösteriye katılan Jülie adlı genç bir kız, yaptığı açıklamada, “Kürk giyilmesine karşıyım. Bunun için canlıların katledilmesine gönlüm razı değil ve bunun için eyleme katılmak için burada bulunuyorum. Kürk giymek bir ihtiyaç değil. Lüks bir sükse için acımasızca hayvanları katledenlere ödedikleri yüksek miktarda paralarla destek verenleri de kınadığını ve bazılarının sükse yapmak için masum hayvanların canına kıyıldığında dikkat çekmek için bu gösteriye katıldığını ” söyledi.
Derisi için katledilen hayvanları korumak için düzenlenen organizasyonların hemen hemen hepsine katılmaya çalıştığını belirten Michel Degnier ise, “Hayvanların sırtındakı derisi ve üstündeki tüyleri için katledilmesini istemiyorum. Köpeklerin bile deney laboratuarlarında işkence görmesine izin verilmesini istemiyorum. Bu, benim için bir vahşet. Hayvanların kürkleri için işkenceye uğramasına gönlüm razı olmuyor. Bundan dolayı bu tür gösterilere katılıyorum ve katılmayı sürdüreceğim” dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 57 = 59