HODRİMEYDAN HABER SİTESİ 1.PARİS FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖDÜLLERİ DAĞITILDI

2,128
6 Mayıs 2019 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Hodrimeydan Haber Sitesi 1. Fotoğraf Yarışması ödülleri sahiplerini buldu. Fransa’nın başkenti Paris’te 2009 yılından beri Fransa’daki Türk toplumuna yönelik yerel haberler yayınlayan Hodrimeydan. Haber Sitesi, halka açık olarak düzenlediği fotoğraf çeken herkesin çalışmalarını desteklemek ve fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak üzere düzenlediği 1. Hodrimeydan fotoğraf ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Paris’teki ” Da Vinci Art ” galeride düzenlenen tören, Türkiye’nin Paris Başkonsolosu Görkem Barış Tantekin, UNESCO’nun Türkiye Daimi Temsilciliği’nden Müsteşar Eylem Tandoğan Özkan, Paris’teki Türk İşadamlarından Pasha Tours’un sahibi ve Grup Teker’in başkanı Mümtaz Teker, Kardialoğ Doktor, Paris Anadolu Kültür Merkezi başkanı Fıtrat Demir Onger ve 120. Aşkın Sanat ve sanatseverin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yarışmanın düzenleyicisi Hodrimeydan Haber sitesinin sahibi ve genel yayın yönetmeni gazeteci Tansu Sarıtaylı, fotoğraf yarışmasıyla ilgili yaptığı konuşmada : Sayın davetliler, Hodrimeydan haber sitesinin açmış olduğu 1. Fotoğraf yarışması ödül töreninde sizlerle bir arada olmaktan son derece mutluyum.

Hepiniz Hoşgeldiniz. Bildiğiniz gibi Haber sitemiz 10 yıldan beri yayın yapmaktadır. İlk olarak düzenlediğimiz Fotoğraf yarışmasına çeşitli ülkelerden 628 yarışmacı, 817 fotoğrafla katıldı. Yarışmayı açtığımız zaman açıkladığımız kurala göre, 3 yarışmacıya ödül verileceğini ilan etmiştik. Yarışmaya katılan fotoğrafları halk jürisinin beğeni yaparak belirlemesini istemiştik. Daha sonra siz değerli yarışmacılardan gelen istek üzerine, halk jürisi dışında bir jüri oluşturulması teklifini olumlu görüp, fotoğraf üzerine önemli çalışmaları bulunan 9 kişilik bir jüri heyeti belirledik.

Jüri üyelerinin belirlediği bir fotoğraf için de özel jüri ödülü verilmesine karar verdik. Ayrıca yarışma kuralında belirttiğimiz üzere, dereceye giren 20 yarışmacıya fotoğraf albümü kitabı hediye edeceğimizi ilan etmiştik. Bununla birlikte, yine dereceye giren 40 yarışmacının fotoğraflarının sergileneceğini açıklamıştık. Yarışmaya katılanların emeklerini gözardı etmek istemedik ve her katılımcıya katılım sertifikası verilmesini uygun gördük.

Fotoğraf yarışmasında konuyu serbest bıraktık, fotoğraf çekimi konusunda da günümüzün ilerleyen teknolojisini gözönünde bulundurup gerek fotoğraf makinası gerek cep telefonuyla çektikleri fotoğraflarla katılmalarına imkan tanıdık. Bugün burada gördüğünüz ve yarışmaya katılanlar arasında fotoğrafları sergilenmeye hak kazanan 64 yarışmacını fotoğrafların sergiledik. Bu vesileyle 628 . yarışmacıya burada siz davetlilerin huzurunda, teşekkür etmek istiyorum.

Çünkü onlar katılmasaydı bugün bizler burda olmazdık. Ve de değerli Sponsorlarımıza, onlar sponsor olmasıydı bu yarışma düzenlemez ve vaad edilen ödülleri kazananlara takdim edemezdik. Sponsorlarımız, Levent Voyage Sayın, Mehmet Akyüz, Royal Expres Sayın Peirre Aslan, İnci Mobilya Sayın İrfan Aşçı, LBA İçecek Dağıtım, Sayın Andre Diril, Deniz Kuaför, Sayın Deniz Kılıç, Gourmet Steak Hause Tekin Katkay, France Panoromic Sayın Hasan Kızıl, Grup Kotan, Sayın İbrahim Kotan, MaxiClim Sayın Mahmut Mutlu, SPC, Sayın Selahattin Palandöken, Da Vinci Art, Sayın Faruk Tepe, MGP, Asansör, Sayın Hüseyin Torun, Korozo Ambalaj, Sayın Tekin Türker, Modena Mobilya, Sayın Albert Yabaş, Avrasya Voyages Sayın Zafer Yazgan.

Tek kelimeyle, jüri üyeliğini Kabul edip, 817 fotoğrafı inceleyip ve jüri özel ödülünü belirleyen kıymetli jüri üyeleri Basın Konseyi Yüksek Kurulu üyesi Sayın Kenan Akın, Türkiye Unesco Eski Daimi Temsilci Büyükelçi Sayın Hüseyin Avni Botsalı, Sipa Presse’in Kurucusu Gökşin Sipahioğlu’nun yardımcısı Arşiv Uzmanı Sayın Ferit Düzyol, Yazar Yönetmen Sayın Sedef Ecer, Fotoğrafçı Eda Kızıl, Gazeteciler Cemiyeti Onur Kurulu üyesi Sayın Engin Köklüçınar, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkanı Sayın Rıza Özel, Sayın Dr, Şükrü Mehmet Ömür ve Hukukçu /Fotoğrafçı Damla Ömür Tantekin.

Davetimizi Kabul edip ödülleri, sertifikaları, teşekkür belgelerini taktim eden, Sayın Paris Başkonsolosumuz Görkem Barış Tantekin’e, Unesco Daimi Temsilciliğimizden Müsteşar Sayın Elyem Tandoğan Özkan hanfendiye, Değerli iş adamı Paşa Tours’un sahibi Sayın Mümtaz Teker’e ve Yıllarını Paris’te kıymetli mesleği dışında kendisini Türk toplumunun kültür konularına adamış Sayın Dr. Fıtrat Demir Onger’e sizlerin huzurunda teşekkür ederim.

Bizim bu önemli günümüze, uzaktan yakından, uzaktan darken Ankara’dan yarışmaya katılıp ve sergide fotoğrafları sergilenen ve özel olarak ödül törenine gelip bizimle birlikte olan Ankara Şehir Hastanesinden Ressam Hemşire Sema Efe, Ayşegül Ataman ve Belgin Oruç hanfendilere ve burdaki herkese teşekkür ediyorum. Gönderilen, jüri tarafından 817 fotoğrafın titizlikle değerlendirildiğini ve bu yarışmanın geleneksel bir etkinlik olarak devam emesini diliyor ve ödül alan tüm yarışmacıları kutluyorum .

Konuşmanın ardından 1. Hodrimeydan haber sitesi Fotoğraf Yarışması ödüllerini kazananlar açıklandı. Buna göre, Halk Jürisinin seçtiği, Paris’ten katılan Dr. Serdar Dalkılıç, Yaşar Cihan ile yarışmaya Türkiye’den katılan Necdet Bozali’nin fotoğrafları ve Jüri özel ödülünü kazanan Cengizhan Türkoğlu’nun ödüle layık görülen fotoğrafları için ödülleri Türkiye’nin Paris Başkonsolosu Görkem Barış Tantekin takdim etti.

Halk oylaması birincilik ödülünü alan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Dr. Serdar Dalkılıç, yaptığı konuşmada: Paris’te Hodrimeydan sitesinin sahibi gazeteci Tansu Sarıtaylı tarafından düzenlenen fotoğraf yarışmasına 628 katılımcı 817 fotoğraf ile katıldığı yarışmada.18357 oyla birincilik ödülünü Başkonsolosumuz Barış Tantekin’den aldım. 400 euro’luk ödülümü özellikle kız çocuklarının eğitimine olanak sağlayan Çağdaş Eğitim Vakfı’na bağışlıyorum. Birincilik ödülünü kazanmamı sağlayan tüm dost, arkadaş ve tanıdıklarıma teşekkür ediyorum.

Ödülü kazanmam için kampanya başlatan, özellikle kampanya sorumlusu Dr. Şeref Nişancı yardımcısı Dr Alim Özcan ve meslekdaşlarım, Mediha Tarim Sener, Yeşim İşleğen, Kanarya Samancı, Seval Özgü Erdinç, Bilge Şener Şimşek, Hanife Çopur Ekşiler, Kenan Ertopcu, Bülent Serdar San, Deniz Özgen, Feride Doğan Işcan, Sınıf ve kader arkadaşım Dr Fatih Altınöz, can yoldaşım Dr Arda Saygili, ailemi temsilen İlker Gök ve Zühal Dalkılıç Eşmen Fusun Yagli İsmini sayamadığım yüzlerce kişiye teşekkür ettiğini söyledi.

Jüri üyeleri için verilen Teşekkür belgelerini Türkiye’nin UNESCO Nezdindeki Daimi Temselçiliği’nden Müsteşar Eylem Tandoğan Özkan, Sponsorlar için verilen Teşekkür belgelerini ise Paris’teki Türk İşadamlarından Pasha Tours’un sahibi ve Grup Tker’in başkanı Sayın Mümtaz Teker verdi. Ayrıca, yarışmaya katılanlar için hazırlanan katılım belgelerini Kardialoğ Dr. Paris Anadolu Kültür Merkezi başkanı Fıtrat Demir Onger, ödül töreninde hazır bulunan katılımcılara taktim etti.

Katılamayan ve yarışmaya çeşitli ülkelerden katılanların katılım sertifikaları posta yoluyla gönderildi. Bize kapılarını açan Da Vinci Art Galerinin sahibi Sayın Faruk Tepe ve Özge Anıl’a, Sertifikaların hazırlanmasında büyük emeği geçen Erhan Poyraz’a, Basım işlerini gerçekleştiren Posta Dergisi sahibi Kazım Akar, Mustafa Soran ve Atakan’a Ödül töreni fotoğraflarını çeken Yalçın Meçoğlu’na Video çekim kaydını yapan Eren Arıman’a ve hazırlanan kokteyl İkrammımıza katkıda bulunan La Turquoise Restoran sahipleri Ferit ve Nezihe Doğan’a, Çiğ Köfteci Tekin Gözübüyük beye ve Tatlılar için Hayal Pastanesinin sahibi Serap Demirci Hanfendiye bu güzel ikramlarından dolayı teşekkür ederiz.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 58 = 65