İNGİLİZ RESSAM DANİELLE HODSON PARİS RESİM SERGİSİ

341
28 Nisan 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

İngiliz sanatçı ressam Danielle Hodson, dünya sanat başkenti Paris’teki « Four You Gallery « de « Bir Hayat Mutluluğu « adını verdiği resim sergisi Parisli sanatseverlerden büyük beğeni topladı.

Sanatçının sergide yer alan resimleri ilk bakışta Pieter Brueghel the Elder’ın kıyamet başyapıtı olan ölümün Zaferi’nden esinlendiğini ortaya koyuyor.Yaşanılmış bireysel ve kolektif travmalar karşısında, özellikle de mevcut pandemi ile birlikte, dayanıklılığın ve uyarlanabilirliğin bir örneği onayı olarak düşünülebilir.

İngiliz sanatçı Hodson’un sergisine gezenlerin ortak görüşü, « Aşırı güçlü bir organik enerjiyle yüklü, genellikle grotesk yüzler ve uzuvlardan oluşan bir yığınla karakterize edilmiş olan desenler, her an dönüşmeye hazır görünüyor. İstikrarlı ve “mantıklı” bir temsilin ölü bölgesinde tuzağa düşmek istemeyen, hayatta kalmak için mutasyona uğramış düşünceler olduğu ifade ediliyor.

Hodson’ın resimleri plansız, proğramsız neredeyse otomatik bir soyut işaretleme sürecinden ortaya çıkmış ve sanatçının “resmimin içinden geçen embriyonik yüzler” olarak tanımladığı figüratif desenler, kendilerini önermeye başladığı kritik bir pigment kütlesi biriktirene kadar değil. , o “daha sonra bilinçli olarak hayata geçirmek için çabaladığı görülüyor”. Çalışmalarında.

İngiliz ressam, Danielle Hodson, Turps Banana’nın Studio’sunda çağdaş resim konusunda uzmanlaşmış programlarından mezun olup, çalışmaları çeşitli galerilerde ve kamu kurumlarında kişisel ve karma sergilere konu olmuş ve bir çok sanat galerisinde sergilenmiştir. 8 Mayıs 2022 Pazar gününe kadar haftanın 6 günü saat 10-19 arası 80 rue de Turenne 75003 Paris adresinde gezilebilir.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 47 = 50