KADIN KOLLARI KAHVALTISINDA İKİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI

1,190
10 Mart 2020 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’in banliyösü Goussainville’deki Ulu Cami kadın Kolları üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Goussainville Belediyesinin Sosyal tesislerinde düzenlenen sabah kahvaltısında bir araya gelen kadın kolları üyeleri her zamankinden farklı bir günde buluşmanın keyfini yaşadılar.

Ulu Cami Kadın Kollarının iki de sürpriz misafirleri vardı. Goussainville eski Belediye Başkanı Elisabeth Hermanville ile şimdiki mevcut Belediye Başkanı Alain Louis sürpriz yapıp sabah kahvaltısında kadın kolları üyelerini ziyaret ettiler. 15 Mart 2020 Pazar günü Fransa’da yapılacak olan Belediye Başkanı seçimlerinde aday olan iki sürpriz misafirin geliş amaçları belliydi, kadın kolları üyelerinin oylarını almak.

Her yıl bir kaç kez düzenlenen sabah kahvaltısı buluşmasına katılan Ulu Cami Kadın Kolları Üyeleri evlerinde hazırladıkları sabah kahvaltılıklarını yanlarında getirip diğer üye arkadaşlarıyla bir arada sabah kahvaltısı ortamında buluşuyorlar. Habersiz gelen iki misafirden Goussainville eski Belediye Başkanı Elisabeth Hermanville ve danışmanlarıyla ilk gelen oldu. Daha sonra şimdiki mevcut Belediye Başkanı Alain Louis ise yanında Türk orjinli danışmanlarından Nilüfer Eryiğit’le birlikte geldi.

Kahvaltı sonunda, Ulu Cami Din görevlisi « Ulu Cami Kadın Kolları nezdinde tüm kadınların 8 Mart dünya kadınlar gününü kutlayan ve güzel temennilerde bulunan Cami Din Görevlisi ; “Bizim kültürümüzde ve toplumuzda bir gün değil her gün kadının değeri vardır. Maalesef bugün görüyoruz ki eğitimli insanlar bile eşlerine şiddet uyguluyor. Önemli olan insanlığı bilmektir. Allah toplumumuza insan muhabbetini yerleştirsin. Siz hanımların da gayret ve çabalarıyla, kadınıyla erkeğiyle insanca yaşayalım. Dilerim siz hanımların yüzü hep gülsün, evlerinizde her daim sevgi ve muhabbet olsun” dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 70 = 76