LÖSEV’Lİ ÇOCUKLAR PARİS’TE ÇOCUKLARLA BAHAR ŞENLİĞİ ETKİNLİĞİNDE

1,693
23 Mayıs 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Türkiye’den gelen LÖSEV’de tedavisi devam eden 11 lösemili çocuk. Paris’in banliyösünde düzenlenen “Goussanville Çocuklarla Bahar Şenliği “ etkinliğinde yaşıtlarıyla birlikte eğlendiler. LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından 3 yıldan beri her sene düzenli olarak Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Paris’te geçirmeleri için gönderilen lösemi tedavisi gören çocuklara, Paris’teki Türk Sivil toplum örgütleri ile hayır sever vatandaşlarımız çocuklara ev sahipliğini üstlendi.
Fransa Diyanet İşleri Türk İslam Birliği. üyesi Goussainville Ulu Camii derneği tarafından Stade Auguste Delaune alanında düzenlenen kermes etkinliği çerçevesinde gecikmeli olarak yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Spor ve Gençlik Bayramı kutlamalarına katılan LÖSEV’de tedavisi devam eden 11 lösemili çocuk. Etkinliğe katılanlara kendilerini tanıtıp yaşıtlarıyla kaynaşarak Unutamayacaklaır güzel anılar yaşadılar.
Türkiye’nin Paris Başkonsolosluğu ve Paris Dünya Kadınları Hanımeli Derneği’nin öncülüğünde Paris’te misafir edilen lösemili çocuklar için “Goussanville Çocuklarla Bahar Şenliği “ etkinliğinde kısa bir konuşma yapan Başkonsolos İhsan Emre Kadıoğlu, “ Burdaki Hayır sever vatandaşlarımız, onları buraya davet eden çağıran ve ağırlayan onlarla beraber Paris’in keyfini çıkartan yine bizim burdaki insanlarımız, burdaki çocuklarımız. Artık burdaki Fransa’daki Türk toplumu Türkiye’deki insanlarımızın da çocuklarımızın da ihtiyaçlarına el uzatabilecek kadar sağlam bir noktaya gelmiş durumda, LÖSEV ile geliştirilen bu işbirliği ve her sene de daha fazla ileri gidiyor. Bu işbirliğinin örneklerinden bi tanesi, ben burda çocuklarımıza hoşgeldiniz diyorum sizleri aramızda görmek bizler için büyük mutluluk “dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

3 + 4 =