MENESTR ELLES GRUBU SANATÇILARI DEPREMZEDELER İÇİN SESLENDİRDİ

323
12 Haziran 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Menestr’elles Grubu Paris’te depremzedeler için sahne aldı. Piyanist Audrey Payelle ile Flüt sanatçısı İlkay Yılmaz Muraine’nin yer aldığı Menestr’elles Grubu Paris’te depremzedeler yararına bir konser verdi. Konserden elde edilen gelir Medecin du Monde (Dünya Doktorları) aracılığıyla depremzedelere gönderilecek.

Başkent Paris’in 18. bölgesinde bulunan La Maison Verte’te düet yapan Piyanist Audrey Payelle ile Flüt sanatçısı İlkay Yılmaz Muraine, konserde klasik müziği ile geleneksel müziğin birleşmesinden oluşan eserler izleyicilerin beğenisine sundu. Konser arasında organizasyonla ilgili kısa bir açıklama yapan Piyanist Audrey Payelle, « Bir yıl evvel Menestr’elles olarak Fransa’nın Nimes kentinde başladığımız yolculuğa Paris’te devam etmek istedik. o günden bu yana, biz yolumuzda yürümeye devam ederken birçok yaşanmışlıkla karşılaştıklarını “ifade etti.

” Kalbimize dokunan yaşanmışlıklardan biri de, Şubat ayında Türkiye’nin güneyinde ve Suriye’de yaşanan deprem oldu. Bizde, hala o bölgelerde yaşanmaya devam eden acıları biraz olsun hafifletmek için üzerimize düşen görevi yerine getirmek istedik. Kendimizce katkıda bulunmak istedik. Bu sebeple bu akşam gerçekleştirdiğimiz konseri Medecin du Monde’ un aracılığıyla, deprem bölgelerine iletmeyi hedefledik. Bizim için sembolik bir değere sahip olan bu program sizi Faurean modernliğinden Akdeniz kıyılarına doğru geniş bir yolculuğa çıkardığını düşünüyoruz ” dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

9 + 1 =