MUAY THAİ BOKS ŞAMPİYONU TÜRK YETKİN ÖZKUL RÖVANŞI KAYBETTİ

7,110
21 Haziran 2015 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’te 19 Haziran 2015 Cuma günü akşamı Fransa Muay Thai Federasyonu tarafından düzenlenen Muay Thai Boks Sampiyonasında rövanş için ringe çıkan ve bu dalda dünya şampiyonu ünvanı bulunan Yetkin Özkul daha evvel yendiği Taylandlı rakibi Saenchai ile karşılaştığı rövanş maçında beşinci raunda burnuna aldığı ağır darbeyle ringden mağlup olarak ayrıldı. Çekişmeli geçen müsebakayı son raunda kaybeden Yetkin Özkul salonu dolduran hayranlarını elde edilen bu sonuçla üzdü. Kıran kırana geçen mücadelede sık sık birbirlerine kenetlenen sorcuları hakem ayırmakta güçlük çekti. Sakatlık geçiren Yetkin, arkadaşlarının yardımıyla salonu terk etti.

Başkent Paris’in Halle Carpentier kapalı spor salonunu dolduran Muay Thai Boks hayranları karşılaşmalar esnasında hop oturup hop kalktılar. Paris’teki Türk Firması “ D Turkish “ Ana sponsorluğunda rövanş maçına çıkan Yetkin Özkul, 2 Türkiye, 2 Fransa, 1 Avrupa olmak üzere 5. Dünya şampiyonluğu bulunuyor. Türk yarışmacıyı desteklemek üzere ellerinde Türk bayraklarıyla Halle Carpentier Spor salonuna gelen vatandaşlarımı sporcuya sonuna alkış ve motive edici sözlerle destek verdiler. Son raunda talihsiz bir şekilde rövanşı kaybetmesi üzerine, Ana Sponsoru D.Turkish firması Sahibi Serge Dayan, kısa süre evvel başka bir karşılaşma yaptığını, bu karşılaşmadan sonra en az bir veya iki ay gibi sure geçtikten sonra tekrar ringe çıkması gerekirken Yetkin çok kısa bir aradan sonra ringe çıkması ve de talihsiz bir şekilde burnuna aldığı darbeyle rövanş maçını kaybettiğini “ ifade etti.

Türk Muay Thai Boks Şampiyonu Yetkin Özkul’un tüm maçlarına geldiğini ve d eyakındna takip ettiğini belirten ve daha evvel Yetkin’e sponsor olmuş bulunan Emilo Fernandez, Yetkin Özkul bir Türk Muay Thai kickboks dövüşçüsü. Güçlü bir savaşçı olan Özkul, en büyük özelligi ayaklarını ve ellerini çok iyi kullaniyor olması.  Dövüş sanatlar eğitimine başladıktan sonra tekvando, kickboks ve Muay Thai alanlarında kendini çok iyi bir şekilde geliştirdi. 
Tahmin edebileceğiniz her alanda kendini gösteren Özkul, Dünya, Kıtalar arası, Avrupa, Fransa ve Türkiye’de sampiyonluklar elde etti. Özkul LiverKick.com tarafından kendi kategorisinde dünya’da 5. sırada yer aan bir Türk sporcusu. Ama bu akşam rövanş maçında çok iyi hazırlanmış olan yine en az Yetkin kadar güçlü Taylandlı Saenchai ile yaptığı maçta burnuna aldığı darbeyle maçı kaybetti. Ama benim tanıdığım Yetkin gelecek sefer bunun rövanşını kesin alır “dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

39 + = 45