MÜSİAD PARİS ŞUBESİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ

1,225
12 Mayıs 2019 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Paris Şubesi tarafından geleneksel iftar yemeği verildi. Başkent Paris’in Kuzey banliyösü Bobigny’deki Factory 58 – Salle Villa salonunda düzenlenen programın açış konuşamasını Dünya Türk İş Konseyi Fransa Temsilcisi İbrahim Kotan yaptı. Davetlilere hoş geldiniz diyen Kotan, sözü uzatmadan mikrafonu , MÜSİAD Paris Şubesi Başkanı İlkan Cengiz’e bıraktı. MÜSİAD Paris başkanı Cengiz, kısaca davetlileri selamladıktan sonra Müsiad Paris Şubesince düzenlenen iftar programı açıkladı ve Kuran’ı kerim Tilâveti okuması için din görevlisini kürsüye davet etti.

Kuran’ı kerim okunmasının ardından akşam ezanı okundu ve salonu dolduran davetliler oruçlarını açtılar. Yemeğin bitimine doğru , MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Uyar, Kürsüye geldi ve kısaca MÜSİAD’ın kuruluşuyla ilgili kısa bilgi verdi. Daha sonra, MÜSİAD Avrupa Koordinatörü Burhan Sağlam, Avrupa’daki çalışmalarla ve gelecekte yapmayı planladıkları hedefleri doğrultusunda açıklamalarda bulundu. MÜSİAD Paris Şubesinin düzenlediği iftar programına Katılan, Türkiye’nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, yaptığı konuşmada :

MÜSİAD’ın bulunduğu ülkenin ekonomisini olumlu yönde anlamda etkilediğina dikkat çeken Büyükelçi Musa, Türkiye ile Fransa’nın arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerinde MÜSİAD’ın önemli rol oynaması gerektiğini vurguladı. Türkiye ile Fransa arasındaki ticari hacmin genişletilmesi geriktiğini ifade etti ve mevcut olan 20 milyar euro dolayındaki hacmin yeterli çalışmalar yapıldığında artacağına dikkat çekti.

İftar proğramı çerçevesinde, ney dinletisi oldu. MÜSİAD Paris Şubesinin düzenlediği iftar programına, Türkiye’nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa ve eşi, Paris Başkonsolosumuz Görkem Barış Tantekin, Konsolos Ayberk Altunal, Türkiye’den MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Uyar, MÜSİAD Avrupa Koordinatörü Burhan Sağlam, Dünya Türk İş Konseyi Fransa Temsilcisi İbrahim Kotan, Paris Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Dr. Ahmet Bakcan, Paris’teki Sivil Toplum Kuruluşları ile Paris ve çevresindeki İş çevreleri katıldı.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 63 = 71