PARİS 16 YAŞINDAKİ ÖRNEK TÜRK GENCİ AZEM ERKAN’I KONUŞUYOR

3,076
6 Mayıs 2020 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

PARİS 16 YAŞINDAKİ ÖRNEK TÜRK GENCİ AZEM ERKAN’I KONUŞUYOR

Çin’de ortaya çıkarak dünya geneline yayılan, milyonlarca kişiye bulaşan ve 250 binden fazla kişinin de ölümüne neden olan Covid-19 koronavirüs salgınının Avrupa’daki bilançosu her geçen gün artarken, salgınla mücadele yöntemleri arasında bulunan maske, dezenfektan jel, eldiven ve dijital ısı ölçer bulmanın zor olduğu günlerde, 16 yaşındaki lise öğrencisi Azem Erkan isimli Türk genci, kendi hazırlayıp faaliyete geçirdiği www.maydanozz.com adlı satış sitesiyle Avrupa’nın birçok hastane ve belediyelerine sağlık ekipmanları pazarlıyor.

Örnek Türk genci Azem, yaşıtları bilgisayar oyunlarından kendilerini alamazken, birkaç arkadaşını yanına alarak 2 bin metrekare genişliğinde kiraladığı depoda başta Fransa’daki hastane, belediye, büyük inşaat şirketleri ve ayrıca da şahıslara sağlık ekipmanları gönderiyor.

Kısa süre evvel kurduğu www.maydanozz.comsatış sitesi üzerinden verilen siparişlerin Paris ve yakın çevresine en fazla 48 saat gibi bir sürede teslimatını yaptıklarını anlatan Azem Erkan, Fransa’nın diğer şehirlerine ve Avrupa ülkelerine de 5 gün gibi bir süre içerisinde teslimat yapıldığını, ayrıca zengin ve kaliteli ürün çeşitlerini piyasa fiyatlarına oranla daha ucuza ve bu tür ürün pazarlayan firmalarla rekabet edebilecek bir fiyat uyguladıklanını belirtiyor.

Maydanozz firmasının deposunda, gönderilmek üzere üst üste yığılmış kolileri ve diğer tarafta gelen siparişleri organize eden çalışanlar, aldıkları siparişleri zamanında yetiştirebilmek için adeta zamanla yarışıyor. Birçok kişi kişisel ihtiyaçları için maske, eldiven ve jel alırken, eleman çalıştıran işyerleri dijital termometre temin etmek üzere doğrudan depoya da gelip satın alabiliyor.

Koronavirüs salgınından korunmak için Fransa’da hükümet, toplu taşıma araçlarında ve market gibi benzeri yerlere maske zorunluluğu getirdi. İki aya yakın bir zamandır iş yerlerinin kapalı olması ülke genelinde ekonomiyi zorlarken, çalışmayan insanların alım gücü düştü. Halk şimdi korunmak için kaliteli ve hesaplı sağlık kitleri arıyor. Örnek Türk genci Azem Erkan’ın www.maydanozz.comsatış sitesindeki ürünlere göz atmanızı tavsiye ederiz…

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.