PARİS 61 TRABZONLULAR DERNEĞİ YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ

1,127
21 Haziran 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris 61 Trabzonlular Derneği’nin 2. Olağan Genel Kurulu 17 Haziran 2023 Cumartesi günü Dernek Lokalinde yapıldı. Derneğin önümüzdeki 2.yıl boyunca görev yapacak yeni yönetim böylelikle seçilmiş oldu.

Genel Kurula, 61 Trabzon Derneği’nin kurucuları Başkanı Avni Başkan ve yardımcısı Kahraman Tayar’ın yanı sıra, dernek üyeleri katıldı. Sandık kuruluna Avni Başkan, Süleyman Bora ve Yaşar Bora Seçildi. Dernek Tüzüğünü Ali Cumur üyelere okudu vetüzükte yapılmış olan değişikler oy birliğiyle kabul edildi.

Yönetim Kurulu adına faaliyet raporunu sunmak üzere söz alan Dernek Başkan yardımcısı Kahraman Tayar, Derneğin kuruluş sürecinden bugüne kadarki misyonu ve gelişimi ile ilgili bilgiler veren Tayar; “ne mutlu ki en büyük onur kaynağımız, sizlerin eseri olan derneğimizde bir araya gelip kendi kültürümüzü tanıtmak için etkinlikler düzenleyebiliyoruz “dedi.

Başkan adaylarından Mehmet Arslan, yaptığı konuşmada, gördüm ki, diğer aday ile plan proje konusunda bir farkımız yok. Bu durumda ben Güngör Öztürk adına başkanlık adayı olmaktan çekiliyorum. Güngör Öztürk destekliyorum, seçildiği taktirde her türlü yardıma hazırım dedi. Güngör Öztürk seçime tek aday olarak girme durumunda kaldı.

Oylamaya geçildi ve üyeler tek aday kalmış olsa da oylarını sandık başına gelip kullandılar. Seçim sonunda, kurucu ve eski yöneticilerden Avni Başkan ile Kahraman Tayar, denetleme kurulu görevine getirilirken, Yeni Başkan Güngör Öztürk, Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan, Ali Cumur ve Salih Kara yeni yönetimde görev aldılar.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 37 = 38