PARİS BELEDİYESİ ÖNÜNDE ÇADIR KURAN EVSİZLERİ POLİS KALDIRDI

694
3 Eylül 2020 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris belediyesi önünde çadırda uyuyan evsiz göçmen aileleri polis tahliye etti. Yaklaşık 107 aile oldukları açıklanan evsiz sığınmacı göçmen aileler. Paris belediyesinin önündeki Alana kurdukları çadırlarda geceyi geçiren göçmen aileler polis tarafından çadırları sökülüp belediye binası önünden uzaklaştırıldılar. Utopia 56 derneği, Belediyenin ve hükümetin dikkatini çekmek için belediye binasının önüne çadır kurduklarını açıkladı.

Sabah erken saatte gelen 50’ye yakın sivil ve üniformalı polisler, Belediye binası önünde göçmen ailelerin içinde uyuduğu çadırları söktü aileleri toplayıp belidiyenin önünden uzaklaştırdı. Çoğunluğu Somalı, Afganistan, Fildişi sahili vatandaşlarından oluşan 107 göçmen aile başlarının çaresine bakmak üzere çevredeki cadde ve sokaklara dağıtıldılar.

Paris’in belediye başkan yardımcısı Emmanuel Grégoire, “Valinin polislere çadırları söktürüp evsiz göçmenleri dağıtması tamamen anlaşılmaz bir durum ve bu tahliye şekli, Fransa devletine yakışmıyor. Valinin, bu şekilde polise talimat verip, çadırda yaşayan kişileri, belirsiz bir maceraya sürüklemesi Kabul edilemez, 59 çocuk ve 15 hamile kadının bulunduğu bu evsizlerin belediyesinin önüne çadır kurulması bu ilgisizliğin ibaresidir “ dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

24 + = 34