PARİS BÜYÜKELÇİSİ MUSA, İKİNCİ YILINDA 15 TEMMUZ’U ANLATTI

971
16 Temmuz 2018 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Türkiye Cumhuriyeti Paris Büyükelçisi Sayın İsmail Hakkı Musa, Büyükelçilik rezidansında 15 Temmuz Şehitlerini anma ve Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenleyeceği töreni öncesi  Paris’te Fransız ve Türk basın mensupları için düzenlediği basın toplantısında 15 Temmuz 2016’da ülkemizde gerçekleşen darbe girişiminin iki yılında bir durum değerlendirmesi yaptı.

Büyükelçi Musa, büyükelçilikte düzenlediği basın toplantısında, başta darbe girişimi gecesine ilişkin aktardığı bilgiler ve Feto terör örgütünün çalışma sistemi üzerine detaylı bilgi verdi.
Feto ve Parelel yapı terör örgütünün, dünyanın bir çok yerinde açtığı okul ve dernekler vasıtasıyla ülke içinde olduğu gibi ülke dışında da 16 ülkede teşkilatlanmış olduğunu söyledi.

Büyükelçi Musa, Feto terör örgütünün bir çok kurum ve kuruluşta aktif görev almış olduklarına dikkat çektiği açıklamasında, Devletin önemli kurumlarına yerleştirmiş oldukları dinleme cihazılarıyla bir çok şeyden haberdar olduklarını belirtti ve kendi aralarında kurdukları özel haberleşme sistemi Bylock sayesinde kendi aralarında iletişimi sağladıklarını belirtti.

Büyükelçi İsmail Hakkı Musa, devlet tarafından tesbit edilen Feto terör örgütü yanlılarını, kurumların içinden temizlemenin zaman aldığına dikkat çektiği açıklamasında, bazılarının, aile yakınlarının telefonları üzerinden, sokaktaki telefon kabinlerinden veya eş dost telefonundan haberleşmiş olmalarından dolayı, Feto terör örgütü yanlılarının tesbitinin zaman olduğunu ifade etti.
Birçok kurumda  terör örgütü Feto yanlısı olarak tesbit edilenlerin, kurum ve kuruluşlarla ilişkisinin kesildiğini ifade eden Büyükelçi Musa, darbe öncesi veya sonrası bazı ülkelere sığınanların olduğunu belirtti ve bunların başında ABD, Almanya ve Yunanistan olduğunu kaydetti.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 31 = 34