PARİS GOUSSAİNVİLLE ULU CAMİ İFTAR YEMEĞİ VERDİ

1,412
11 Nisan 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Goussainville Ulu Cami Geleneksel olarak her yıl verdiği iftar yemeği geleneğini sürdürdü. Bu sene 10 Nisan 2023 Pazartesi günü akşamı Sarcelles’deki Espace Venise düğün salonunda verilen iftar yemeğine Paris ve civarındaki sivil toplum örgütü temsilcileriyle bölgede yaşayan vatandaşlar katıldı.

Paris’in Banliyösü Goussainville’de yapımı süren Ulu Cami yararına düzenlenen iftar yemeği programına, Çeşitli Dernek ve STK Başkanları ve din görevlileri katıldı. İftar yemeğini düzenleney Goussainville Türk Kültür ve Spor Derneği Başkanı Mustafa Çelebi, iftar yemeğine iştiran eden davetlilere kısa bir konuşma yaptı ve hoşgeldiniz”diyen Başkan Çelebi, yapımı devam eden Cami ve Külliye ile ilgili salondakileri bilgilendirdi.

Dernek başkanı Mustafa Çelebi; ”Biz Müslümanlar için Ramazan mübarek bir ay olmasının yanı sıra, Peygamberimiz S.A.V. in söylediği gibi sabır ayıdır. Biz sadece cami değil, içinde çeşitli kültürel etkinliklerin yapılacağı salonların bulunacağı külliye inşaa edilmesi için uğraşıyoruz. Bunu başaracağız, üyelerimizin ve yönetimdeki arkadaşlarımızın gayretleri ve elbette siz hayırseverlerin destekleri sayesinde bunun üstesinden geleceğimize inanıyoruz “dedi.

İftar vakti yaklaşması üzerine kürsüye gelen Goussainville Ulu Camii din görevlisi Ezan okudu ve salonu dolduran vatandaşlar iftarını açtılar. İftar yemeğine katılan bir başka camii din görevlisi tarafından okunan yemek duası ile son bulurken, iftar proğramı çerçevesinde Sanatçı Sedat Uçan sahneye geldi ve okuduğu ilahilerle iftar yemeği proğramı son bulduğu anonsu yapıldı. Dernek yöneticileri geleneksel hale gelen iftar yemeklerinin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini belirterek, katkı sunan hayır severlere teşekkür ettiler.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 30 = 36