PARİS İNALCO’DA TÜRKİYE’DEKİ DEPREMZEDELER İÇİN YARDIM KONSERİ DÜZENLENDİ

286
22 Eylül 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’te 21 Eylül 2023 Perşembe günü akşamı saat 19:00’da Inalco – Diller ve Medeniyetler Merkezi’nde “ Umudun Nefesi “ İsmi altında, Türkiye’deki depremzedelere yardım için bir konser düzenlendi. Uzun yıllardır Paris’te faaliyet gösteren ” Comite Frence-Turquıe ” Derneği tarafından organize edilen yardım konserine, Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Dr. Fıtrat Demir Onger, dernek olarak destek verdiler.

Paris’te yaşayan bazı yardım sever Türk esnafı ile yardım sever vatandaşlarımızın hazır bulunduğu konserde ücretsiz olarak sahne alan Paris’te yaşayan Ney sanatçısı üstad Kudsi Ergüner ile aynı şekilde Paris’te yaşayan Yunanistan vatandaşı Perküsyon sanatçısı Pierre Rigopolos birlikte verdikleri konserin elde edilen bilet gelirleri Füsun Sayek Tarafından kurulmuş bulunan dernek tarafından organize edilen “ Hayat Evi “ projesi kapsamında değerlendirileceği açıklandı.

Konser öncesi, İNALCO Merkezi’nde Türkiye’deki depremzedelere yardım için düzenledikleri konser ile ilgili bilgi veren Comite Frence-Turquıe Derneği Başkanı Marc Büker, konserde elde edilen gelirin Füsun Sayek Tarafından kurulmuş bulunan dernek tarafından organize edilen “ Hayat Evi “ projesi kapsamında değerlendirileceğini belirtti.
Marc Büker’in konuşmasının ardından konuşan Başkan yardımcısı Françoise Marie Damnon, Zorlukları aşmak ve Arsuz’un, Hatay’ın geleceği için birlik, dayanışma ve ortak çabanın gücüne inanıyoruz ” dedi.

konser öncesi, Şubat ayında Türkiye’nin Güney. Doğu’sunda meydana gelen ve demremde en fazla zarar gören kentler arasında bulunan Hatay’daki depremde meydana gelen hasarı ve deprem sonrası çalışmaları ve çocukları yeniden hayata döndürme çalışmalarını konu alan video gösterimi yardım konserine gelenlere izletildi. Video gösterim sonrası sahneye gelen Ney üstadı Kudsi Ergüner ile Perküsyon sanatçısı Pierre Rigopolos’un birlikte verdikleri konser izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

4 + 6 =