PARİS LA TURQUOİSE RESTAURANT DA BALKAN MÜZİĞİ COŞKUSU

659
16 Ekim 2019 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Müziğin evrenselliği insanları kaynaştırıyor. İşte örneği” Orfei Trio Balkan ve Türk Müzik Grubu, Paris’teki La Turquoise restaurant da Parisli müzik severler için çalıp söyleyen müzik grubunun, birbirinden hareketli ve coşkulu şarkı ve türkülerini dinleyip gönüllerince eğlendiler. Restauranın Fransız müşterileri de müzisyenlerin hareketli eserleriyle coşup oynAyanları coşkuyla izlediler.

Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Romanya, Slovenya ve Yunanistan ve Türkiye’yi kaplayan eserlerin seslendirildiği gecede Orfei Trio Grubunu dinlemeye gelenler, müziğin ritmine ayak uydurarak La Turquoise restaurantın sahibi Nezihe Doğan’ın güleryüzlü karşılayışı ve şef Ferit Doğan’ın hazırladığı nefis Türk Mutfağı yemeklerini tadıp rakılarını yudumlayan eğlence severler salonu oyun pistine çevirdiler.

Müzisyenlerin çağrısına uyan müzikseverler de, şarkı ve türküleri koro halinde hep bir ağızdan söylediler. Orfei Trio Grubu’nun klarnet ile seslendirdiği birbirinden hareketli türkülerle, salonda eğlenceyi doruğa taşıdı. Senem Örnek’in girişimiyle gerçekleşen Orfei Troi Grubu’nun Balkanlar ve Türkiye üzerine çalıp söyledikleri gece beklenilenin üzerinde ilgi görmesi üzerine gelecek günlerde yine Balkan müziği gecesi düzenleneceği öğrenildi.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

1 + 3 =