PARİS LE D’AUTOMNE 2024 SANAT VE KÜLTÜR SALONU AÇILDI

294
19 Ocak 2024 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’te 1903 yılından bu yana 120 yıldır aralıksız olarak sürdürülen “Le Salon D’Automne” (Sonbahar Salonu) Sanat ve Kültür’ün kalbinin attığı bu sergi salonunda, başta Paris’teki resim ve sanat galerileri olmak üzere kişisel olarak davet edilen sanatçıların eserleri sergileniyor.

Paris’te geleneksel olarak her yıl 18-21 Ocak tarihleri arasında, sanatçılara kapılarını açan “ Sonbahar Sergi Salonu “ Dünyanın bir çok ülkesinden gelen sanatçılarına kapılarını açıp eserlerini sergilemelerine imkan tanıyor. Bu yıl ki Sonbahar Sergisine Türkiye’den Emel Vardar isimli sanatçı katıldı. Cam üzerine yaptığı kadın silueti sergileniyor. Açılış günü Türkiye’nin Paris Kültür ve Tanitma Müşaviri Fatos Özsoy, sanatçıyı ziyaret etti ve başarı diledi.

Paris Sonbahar Sergi salonunda ilgi çeken sanatçılar arasında Ukrayna, Kazakistan gibi bazı ülkelerin sanatçılarının eserlerinin sergilendiği stantlara büyük ilgi olduğu gözlendi. 3 gün sürecek olan Le D’Automne Sanat ve Kültür etkinliklerinin gerçekleşeceği serginin açılış günü beklenilenin üzerinde Parisli sanat severlerin ilgi gösterdiklerine tanık olundu.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

63 + = 67