PARİS MODA HAFTASINDA TÜRK MODACI ILGIN UTİN 2017 YILI KREASYONUNU TANITTI

1,340
5 Ekim 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’li modacılar düzenledikleri bir birinden ilginç ve göz kamaştırıcı tasarımlarını Paris Moda Haftası dolayısıyla tanıtıyorlar. Son yıllarda moda dünyasının başkenti olarak tanımlanan Paris’te dikkat çekici tasarımlarını sergileyen Türk modacı Ilgın Utin, yeni tasarımlarıyla moda dünyasında bende varım dedi. “Le Dome du Marais” adlı salonda düzenlediği tanıtım defilesini görmeye gelen Parisli moda severler defileyi yere oturarak izlediler.
Türk modacı Ilgın Utin, bu defilede “Hür Tapınak” adlı koleksiyonunu tanıttı. Komplike spiral şekli ağırlık verilerek örülen tamamı el örgüsü 24 dantel tasarım defileyi izliyenler tarafından büyük beğeni topladı defile bitiminde genç tasarımcı izleyiciler tarafından bravo sesleri arasında alkışlandı. Alışılmışın dışında bir sahne tasarımı vardı. Bunu da Fransız mimarlar Ariel Boukobza ve Pierre Louvet gibi Paris’in bu işte uzmanlığı tartışılmaz kişiler gerçekleştirdi.
Ilgın Utin’in tanıttığı defilede yer alan koleksiyonda göze çarpanlar arasında tül zerine işlemeli gece kıyafetleri ile payetli abiye elbiseler ve hareketli püsküllü kimonoyu andiron farklı çalışmalar ile neon renkli plaj giysileri oldu. Sınırsız özgürlük temasıyla hareket eden modacı Utin, Nevada Çölu’nde, herkesin eşit olduğu bir tarsi benimsediğini anlatmaya çalıştığı tarz tasarımlarıyla Paris Moda Haftası defilelerinden alışılmışın dışına çıkan tasarımlarıyla yine moda dünyasında kendisinden söz ettirecek.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.