PARİS NOEL KUTLAMALARI VE YENİ YIL İÇİN IŞIKLANDIRILDI

443
23 Kasım 2021 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris renkli ışıklarıyla yeni yıla hazır. Fransa’nın başkenti Paris’in ünlü Champ Elysees Caddesi başta olmak üzere, mağazalar tren garları Noel ve yılbaşının yaklaşmasıyla ışıklarla donatıldı.

Paris’in dünyaca ünlü caddesi Champ Elysees ile Galerie Lafayette mağazasının bulunduğu Haussmann Bulvarı ve Vendome Meydanı gibi bir çok cadde ve magaza yeni yıl öncesi rengarenk ışıklarla süslendi.

Her yıl değişik renk ışık kullanan Paris belediyesi bu sene Champ Elysees Caddesi üzerindeki ağaçları kırmızı renk olarak ışıklandırdı. Ünlü mağazaların bulunduğu Champ Elysees caddesi yakınındaki avenue montaigne geçen yıllarda olduğu gibi sarı ışıklarla aydınlatıldı.

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Eiffel Kulesi, akşamları ışıklandırılmasını aynı şekilde devam ettiriyor. Covid-19 salgını etkisini insanların üzerinden bir nebze atabilmeleri için Noel bayramı ve yeni yıl hazırlıklarıyla ışık seline dönüştürelen Paris’in eski canlılığına kavuşmasını sağlamak için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Champs-Elysees Caddesi, 9 Ocak’a kadar 17.00-02.00 saatleri arasında ışıklandırılacak, 24-31 Aralık tarihleri arasında ise ışıklar bütün gece açık kalacak.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 21 = 26