PARİS OLİMPİYAT OYUNLARI POLİSLER İÇİN YOĞUN MESAİ KRİZİ DOĞURDU

237
19 Ocak 2024 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’da polisler, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları sırasında çalışma şartlarının yoğunlaşacağını ev izinlerinin askıya alınacağını savunarak başkent Paris başta olmak üzere belli başlı büyük kentlerde protesto gösterisi düzenlediler.

Polis sendikaları 16 Temmuz-11 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Paris 2024 Olimpiyat Oyunları sırasında artacak iş yüküne rağmen her hangi bir prim uygulaması yapılmayacağını ileri süren sendikalar, hükümetin bu kararını protesto etmek için polisler sokağa indi.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden, milyonlarca turistin Olimpiyat oyunları için başkente akın edeceğini, taşrada görev yapan binlerce polisin de Paris’te görev verileceği için iş yüklerinin artacağını savunan polis sendikaları iş yoğunluğunu göz önünde bulundurup hükümetin prim uygulaması yapması gerektiğine dikkat çekti.

Paris’te Belediye binası yakınlarında toplanan polisler, ellerinde üyesi oldukları sendikaların bayraklarını taşıyan polisler, Olimpiyatlar sırasında çalışma şartları nasıl olacak gibi düşünce belirsizliği yaşandığını ve bundan polis ve polis sendikaları bu belirsizlikten şikayetçi oluyorlar.

Olimpiyatlarda yapılacak ek mesai ve Paris dışından gelen polis memurlarının durumu gözetilerek ek ücretlendirmelerin yapılmasını ve yaz aylarında izinlerin iptal edilmesini karşı çıkıyorlar. Polis sendikalarının ülkede polisler için “kara perşembe” ilan ederek, polisler için grev çağrısı yaptı.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

84 + = 90