PARİS TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU VE MELİHAT GÜLSES KONSERİ

1,659
6 Mayıs 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris Türk Sanat Müziği Korosu, Parisli Türk Sanat müziği severlere Melihat Gülses ile birlikte tam anlamıyla müzik ziyafeti çekti. Paris Türk Sanat Müziği Korosu her yıl geleneksel olarak bir yıllık çalışmalarını düzenledikleri konserle Fransa’daki Türk Sanat Müziği severlerle paylaşıyor. Türk sanat müziğinin beğenilen sesi Melihat Gülses ve saz ekibiyle birlikte Auditorium Saint Martin’in 350 kişilik salonunda verdikleri muhteşem konserle bu yılkı çalışmalarını tamamlamış olacaklar.
Bundan 5 yıl evvel müzikolog-psikolog Selin Tenik tarafından kurulan koro, Türkiye’yi Fransa’da müzik yoluyla bir nevi tanıtmayı amaçlıyor. Türk ve Fransız severlerden oluşan koro amatör bir ruhla çalışmalarını sürdürüyor. 5 Mayıs 2017 Cuma günü akşamı Paris’te verdiği konserin teması ünlü bestekar Sadettin Kaynak’ın repertuvarından seçilen şarkılardan oluşuyordu. Selin Tenik yönetimindeki Koro’nun düzenlediği konserin onur konuğu, ses sanatçısı Melihat Gülses ve Safinaz Rizeli, Neva Gülses Pelin Değirmenci, Erkan Kanat ve Fransız müzisyen Adrien Espinouzeolacak müzüsyen ekibiydi.
Auditorium Saint Martin salonunu dolduran Paris’li müzikseverlere, koro ilk once Sadettin Kaynak’ın 8 şarkısını okudu. Daha sonra konuk sanatçı Melihat Gülses ve saz ekibi, Segah, Nihavend ve Muhayyerkürdi makamlarından oluşan solo bir konser verdi. Salonu dolduran dinleyicilerle çok iyi bir diyolog kuran ünlü sanatçı Gülses, söylediği bazı şarkıları dinleyicilere mikrofon tutup birlikte söyledi. Sanatçının beklemediği bir sürpriz ise, ünlü organizatör Erkan Özerman, “ Çok değer verdiğim “ dediği parmağındaki bir yüzüğü Melihat Gülses’e hediye edip parmağına takmasıydı.
Paris Türk Sanat Müziği korosu konseri ve konuk sanatçı Melihat Gülses’in konserini dinlemeye gelenler arasında, Türkiye’nin Paris Büyükelçisi İsmail hakkı Musa ve eşi Sefire Tülay Musa, Türkiye’nin OECD Daimi Temsilcisi Büyükelçisi Erdem Başçı ve eşi, Türkiye’nin Paris başkonsolosu Görkem Barış Tantekin ile Konsolos Müslüm Aygün, konseri dinliyenler arasındaydı. Büyükelçi Musa, Büyükelçi Başçı ve Başkonsolos Tantekin, Paris Türk Sanat Müziği Korosu şefi Selin Tenik ve Melihat Gülses’e çicek verdiler. Koro ve sanatçı büyükelçi ve eşi ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 34 = 42