PARİS TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU YEŞİLÇAM FİLM ŞARKILARINI SÖYLEDİ

2,411
16 Ocak 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris Türk Sanat Müziği Korosu, Yeşilçam filmlerinin müziklerini Fransa’nın başkenti Paris’te muhteşem bir konser verdi. Paris’li sanatseverler Konuk sanatçı Cahit Berkay ile Türk ve yabancılardan oluşan Türk Sanat Müziği Korosunu ayakta alkışladılar. Espace Reuilly konser salonunu dolduran Parisli Türk Sanat Müziği hayranlarına, Konserin teması türkçe ve fransızca olarak Yeşilçam Filmlerinin nostaljik şarkıları sinema izleyici portreleri çerçevesinde anlatıldı.

Konsere ünlü müzisyen Cahit Berkay onur konuğu olarak katıldı. Konserde Berkay kendine ait Selvi Boylum Al Yazmalım ile Çicek Abbas parçalarını çaldı.
Cahit Berkay’ın ardından Paris Türk Sanat Müzjği Korusu sahnede yerini aldı. Çoğunluğu yabancılardan oluşan Müzisyenler sırasıyla: Psikolog-musicothérapist Selin Tenik yönetiminde: Mavi Boncuk, Elbet bir gün buluşacağız,Duydum ki unutmuşsun, Seven ne yapmaz,Nasıl geçti habersiz o güzelim yıllarım, Gölgesinde Mevsimler boyu oturduğumuz,Karakolda ayna var,Kapat gözlerini kimse görmesin, Ben seni unutmak için sevmedim, İnleyen nağmeler, Arım balım peteğim,Aşkınla yana yana, Aşkın kanununu yazsam yeniden ve Safalar getirdiniz adlı parçaları seslendirdi. Bazı şarkıları korodaki sanatçılar sola olarak seslendirdi.
Konserin sonunda konuk sanatçı Cahit Berkay’a Paris Türk Sanat Müziği Korosu adına teşekkür plaketi verildi. Konseri dinlemeye gelenler arasında, Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği Birinci Müsteşarı Ali Onaner, Türkiye’nin Paris Başkonsolosu İhsan Emre Kadıoğlu, Konsolos Müslüm Aygün ve eşi, Ünlü organizatör Erkan Özerman, Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Kardiyalog Doktor Fıtrat Demir Onger ile eşi ve Parisli sanatseverler konser salonunu doldurdular, kimi dinleyiciler ayakda dinlemeyi tercih ederken bazıları boş buldukları merdivenlere oturrarak konseri dinlediler.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.