PARİS’DE DOSTLARI “GÖLBAŞI İBO” YU DOSTLARI EBEDİYETE UĞURLADI

2,855
22 Ocak 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

İbrahim Çelik’in (Gölbaşı İbo) cenaze namazı tedavi gördüğü sırada hayatınıkaybettiğiParis’inbanliyösüVillejuif’deki Kanser Araştırma Enstitüsü hastanesinde kılındı. Gölbaşı İbo’yu son yolculuğuna uğurlayanlar arasında oğulları Volkan,Selçuk ve İbrihim ile eşi ve aile yakınları ile dost ve arkadaşlarının yanı sıra Fransız müşterileri de vardı. Çelik, 2 yıla yakın bir süredir kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetiği duyulması üzerine sevenleri son kez görmek üzere hastaneye akın ettiler.

69 yaşında hayatını kaybeden Gölbaşı Lokantasının sahibi İbrahim Çelik, namı değer Gölbaşı İbo, Hastanede kılınan cenaze namazının ardından 35 yıldır işlettiği ve Paris’in ilk Türk kebap lokantası olan Gölbaşı Hakiki Bursa İskender Kebap lokantasının önüne getirildi. Cenaze namazına gidemeyen veya yetişemeyen dost ve arkadaşları, Çelik’in cenaze arabasındaki tabutuna güller bırakarak merhumun naaşını defnedilmek üzere Ankara’ya uğurladılar.

İbrahim Çelik’in eşi ve oğulları, yıllırdır ismiyle simgeleşen Gölbaşı İbo restaurantı açarak burada taziyeleri Kabul ettiler. Taziyeler için iki gün açık tutulan restaurant Gölbaşı İbo’nun sevenleri tarafından doldu taştı.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

9 + 1 =