PARİSLİ GÖÇMEN ANNELER GRUBU YAZ TATİLİ SONRASI BİR ARAYA GELDİLER

719
30 Eylül 2019 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Parisli Göçmen Anneler Yaz Tatili Sonu La Turquoıs’da Bir Araya Geldiler. Bir yıla yakın bir süredir Hicran Lefort girişimiyle Nezihe Fıçıcı-Doğan’ın ev sahibliğinde ayda bir kere buluşan Parisli Göçmen Anneler Grubu, Yaz tatili sonrasında bir kez daha bir araya geldiler. Gruba yeni katılımların olduğu görüldü. Yeni katılanlar, Hicran Lefort tarafından diğer üyelerle ve mekan sahibi ve grubun üyesi Nezihe Fıçıcı Doğan ile tanıştırıldılar.
La Turquoise Restaurant sahibi ve şefi Ferit Doğan’ın hazırladığı nefis Antakya yöresine has yemekler yenildi, çaylar kahveler içildi ve üyeler Yaz tatili anılarını gruptaki üye arkadaşlarıyla paylaştılar. Göçmen Anneler Grubu, Paris ve çevresinde yaşayan anne ve anne adaylarının günlük yaşamla ilgili konularda birbirleriyle fikir alış verişinde bulunabilecekleri bir grup olması amacıyla kurulmuş ve tam anlamıyla kadınlar arası dayanışma grubu olmuş.
Parisli Göçmen Anneler Grubu, amaçları doğrultusunda kendileri gibi Paris ve çevresinde yaşayan, göçmen olan anneler ile tanışmak, sohbet ve dayanışma ortamı yaratmak, benzer problemler hakkında bilgi almak ve yardımlaşmak olunca, sorunları olan üyelerin, bu sorunlarını çözmek de yine grup içindeki üye arkadaşlarına düşüyor. Tam anlamıyla her konuda bir fikir alış verişi ve yardımlaşma ortamında sorunlar da imkanlar dahilinde çözülmüş oluyor.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

48 + = 55