PARİSLİ SANATSEVERLER PİYANİST GÜLSİN ONAY’I AYAKTA ALKIŞLADI

1,181
28 Eylül 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Franas’nın başkanti Paris’te konser veren Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay Parisli sanatseverler tarafından ayakta alkışladı.Türkiye’nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa ve eşi Sefire Tülay Musa’nın ev sahipliğinde gerçekleşen piyano konserinde, ünlü sanatçı Onay,Robert Schumann, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Ahmed Adnan Saygun, Frederic Chopin ve Ludwig vanBeethoven’ın dünyaca bilinen eserlerini seslendirdi.
Konsere, Fransa Senato’sundaki Fransa-Türkiye Dostluk grubu Başkanı Türkiye’nin UNESCO Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Altay Cengizer, Türkiye’nin OECD Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Erdem Başçı Azerbaycan’ın Paris Büyükelçisi Rahman Mustafaev ve eşi Türkiye’nin Paris Başkonsolosu Görkem Barış Tantekin ve eşi Damla Ömür Tantekin, Paris Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Müge Varol Ilıcak, Türk Kültür ve Tanıtma Müşaviri Serra Aytunç, Hanedan ailesinden yazar Keniza Murat ve çok sayıda diplomatik temsilci ile Türk ve yabancı davetliler Gülsin Onay’ın piyano konserini izliyenler arasındaydı.katıldı.
Konser öncesi Büyükelçi İsmail Hakkı Musa, salonu dolduran konseri dinlemeye gelen davetlilere kısa bir konuşma yaptı. Büyükelçi Musa, Fransa ile Türkiye arasındaki ikili ilişkiler çerçevesinde fırsat buldukça Kültürel konulara daha fazla ağırlık vermek istediklerini dile getirdi ve gelecek günlerde yapılacak diğer kültürel etkinliklerde tekrar buluşmak üzer dedi ve katılımcılara teşekkür etti ve sahneyi ünlü sanatçı piyanist Gülsin Onay’a bıraktı
Gülsin Onay, Paris’te daha evvel ed konser verdiğini dile getirdiği açıklamasında, Ben Paris’e yabancı değilim, Paris de bana yabancı değil dedi. ve Müzik eğitimini Paris’te gördüğünü söyledi. Konser vesilesiyle Paris’teki bir çok yakın dostunu görme şansı bulduğunu, bu son konserinde kendisini dinlemeye gelen eski dostlarının da bulunduğunu ifade eden ünlü piyanist Onay, Paris’te konser vermek beni hep mutlu etmiştir “dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 81 = 88