PARİS’TE 15 TEMMUZ MİLLİ İRADENİN YÜKSELİŞİ FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

1,530
6 Aralık 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Türkiye’nin Paris Başkonsolosluğu’nda “15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi” adlı Anadolu ajansı a.a çektiği 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili Fotoğraf Sergisi, Açıldı. Fetullah Gülen Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimine ilişkin Anadolu Ajansı (AA) foto muhabirleri tarafından çekilen fotoğraflar, daha evevl 29 Ekum Cumhuriyet bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği binasında sergilenmesinin ardından Türkiye’nin Paris Başkonsolosluğunda sergileniyor.Serginin açılışına Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, Paris Başkonsolosu İhsan Emre Kadıoğlu, Konsolos Müslüm Aygün, Konsoloslar Fatma Sağlıcak ile Ogün Özkavak ve Fransa’daki Türk derneklerinin temsilcileri hazır bulundular. Fotoğraf sergisi vesilesiyle, Paris Büyükelçiliği görevine başlayan Büyükelçi İsmail Hakkı Musa, dernek başkanı ve yöneticileriyle tanışma fırsatı buldu.
Sergiyi düzenleyen Anadolu Ajansı’nın Paris temsilcisi Murat Ünlü , açılan serge ile ilgili kısa bir konuşma yaptı. Sergiye ev sahipliği yapan Paris Başkonsolusluğu adına Başkonsolos İhsan Emre Kadıoğlu, Fotoğraf sergisi ve düzenlenmesiyle ilgili yaptığı konuşmada: Bildiğiniz üzere ülkemez 15 Temmuz’da bir darbe girişimiyle karşılaşmış ve bağımsızlığımızı ve demokrasimizi ve Cumhuriyetimizi hedef alan bu hain girişim karşısında milletimiz bütün bir irade sergiliyerek canı pahasına ülkesine sahip çıkmış ve FETO terör örgütün tezgahladığı bu ihaneti başarısızlığa mahkum etmiştir. Bugün huzurlarınızda açılışını yaptığımız sergi aracılığıyla 15 Temmuz gecesinde ve takip eden günlerde milletimizin ortaya koyduğu milli iradeyi tekrar hatırlamayı bu milli iradeyi ölümsüzleşteren fotoğrafları Fransa’daki vatandaşlarımıza ulaştırmayı ve 15 Temmuz gecesi hayatını bu millet uğruna feda eden şehitlerimizi bir kere daha anmayı amaçlıyoruz “dedi.
Açılış konuşmasını yapan Büyükelçi İsmail Hakkı Musa, “15 Temmuz deyince ben yutkunmadan edemiyorum. O hain teşebbüs vuku bulduğunda daha önce görev yaptığım kurumdaydım. Orayı ve Millet Meclisini, Genel Kurmayı ile Cumhurbaşkanlığı’nı külliyesi ve özel hareket polisini bombalayan helikopterleri gözümle gördüm. Alçakça bir kalkışma, alçakça bir darbe girişimi yaşadık. Milletimizin basireti ve kararlı duruşu sayesinde bunun üstesinden geldik.” dedi.
Serginin düzenlenmesinden dolayı Anadolu Ajansına teşekkür eden Musa, “Bu sergi önemli bir hadise. Bunu Fransa’nın farklı şehirlerine taşımamızda yarar olduğunu düşünüyorum. Özellikle Fransızlara bu sergiyi göstermeliyiz ve Türkiye’yi eleştirmeden önce bizim ne yaşadığımızı görmeliler ve bunu sizlerin vasıtasıyla da anlatmalıyız.” dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 31 = 37