PARİS’TE 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLANDI

2,214
20 Mayıs 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Türkiye’de olduğu gibi Fransa’nın başkenti Paris’te kutlandı.Türkiye Paris Büyükelçiliği’nde Büyükelçi Hakkı Akil ve eşi Sefire İnci Akil, Fransa’da yüksek öğrenim gören öğrencilere Büyükelçilik rezidansında düzenlenen kutlama resepsiyonu verdiler. Paris Büyükelçiliğinde düzenlenen resepsiyona Paris’te öğrenim gören öğrenciler davet edildi Büyükelçi Akil, kutlama vesilesiyle günün önemiyle ilgili bir konuşma yaptı.
Büyükelçisi Hakkı Akil, yurt dışında yaşayan her Türk gencini Türkiye’nin dışardaki bir elçisi olarak gördüğünü söyledi. “Ülkenizin tarihiyle kültürüyle insani yaklaşımı ve felsefesiyle her zaman gurur duyun. Bir ülkenin evletları olduğunuzu unutmayınız diyen Büyükelçi Akil, Türkiye’nin etrafımızda bu kadar savaş varken demokrasini korumasını bilmiş, ekonomik büyümesini sağlamış her yönüyle ilerlemekte olan bir ülkemiz var.” dedi.
Türkiye’ye İnsani açıdan bakıldığında, dünyada en fazla insani yardımı Amerika Birleşik Devletleri ABD yapıyor. Ondan sonra Türkiye ve İngiltere geliliyor. Gayri Milli Safi Geliri göz önünde bulundurduğumuzda 78 Milyonluk bir Türkiye’nin yaptığı insani yardımlar ilk sırada yerini bulduğunu belirtti. Büyükelçi Akil, Türkiye’nin geleceği adına gençliğe güvendiğini vurguladığı konuşmasında herkesin Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladığını söyledi.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama resepsiyonuna Paris Büyükelçiliği’nde görevli Diplomat ve çalışanlar ile Türkiye’nin UNESCO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Hüseyin Avni Botsalı ve eşi Sefire İnci Botsalı, Türkiye’nin OECD Nezdindeki Daimi Temsilcilikte çalışan Diplomatlar ve Paris Başkonsolosu İhsan Emre Kadıoğlu, Konsolos Fatma Sağlıcak, Konsolos, Ogün Özkavak, Fransa Eğitim Müşaviri Ziya Yediyıldız ile öğrenci dernekleri temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 5 = 11