PARİS’TE 2. BİN TÜRK SPOR SALONUNDA BAYRAM NAMAZI KILDI

367
21 Nisan 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’in yakın banliyösü Goussainville yaşayan Türk vatandaşları, bulundukları Goussainville banliyösü’ndeki Goussainville Türk Kültür Ve Spor Derneği Mescid’inin kalabalık bayram namazı kılacak cemaat için yetersiz olmasından dolayı, Dernek yönetimi Goussainville belediyesi’nden kentteki kapalı spor salonunu bayram namazı kılabilmeleri için tahsis etmesi isteğinde bulunan dernek yönetiminin istemi belediye tarafından olumlu karşılandı ve bayram namazı kapalı spor salonunda kılındı.

Goussainville Spor salonunu dolduran çevrede yaşayan Türk vatandaşları bayram namazını kılmak için saf tuttu. Kalabalık cemaatinin iştirak ettiği bayram namazına bazı vatandaşlarımızın Bayram Namazına yanlarında çocuklarınıda getirdikleri görüldü. Goussainville Belediye Başkanı Abdelaziz Hamida, salonda bulunan cemaate hitaben kısa bir konuşma yaptı ve herkesin bayramını kutladı.

Belediye Başkanı Hamida’nın konuşmasının ardından söz alan Goussainville Türk Kültür Ve Spor Derneği Başkanı Mustafa Çelebi, Spor salonunu bayram namazı kılınması için tahsis eden Belediye Başkanı Abdelaziz Hamida’ya cemaat ve dernek adına teşekkür etti. Dernek Başkanı Çelebi, yapım aşamasında bulunan Goussainville Ulu Camii’nin İnşaasının tamamlanmasından sonra gelecek yıllarda bayram namazlarını Goussainville ve çevresinde yaşayan Türk vatandaşlarının aynı şekilde kalabalık cemaat ile birlikte kendi camimiz olan Goussainville Ulu camii’de kılacağız “dedi.

Konuşmaların ardından Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Din görevlisi salonda bulunan cemaati bayram namazı için saf tutmaya davet etti. Bayram namazını kılan vatandaşlarımız namaz sonrası sırayla birbirleriyle bayramlaşarak salondan ayrıldılar.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 88 = 90