PARİS’TE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUSU

2,389
23 Nisan 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Başkent Paris’in Kuzey Banliyösü Aulnay-Sous-Bois’da faaliyet gösteren Türk-Fransız Kültür Merkezi tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Kutlama etkinliği Türk ve Fransız Milli Marşlarının okunmasıyla başladı. Kültür Merkezi Başkanı Ayşe Barış, günün önemini anlattığı konuşmasında “Dünya çocuklarına adanan tek bayram olan bugün, belirtmek isterim ki yalnızca bizim çocuklarımızın değil, tüm çocukların bayramı bugün, bundan dolayı kutlama etkinliğinde biz Türkler gibi aynı Banliyöde yaşayan diğer ülke vatandaşlarının çocuklarının hazırladığı proğramları hep birlikte izleyeceğiz. Birlik içinde daha güzel günlerde yaşanılması için var gücümüzle çalışıyoruz.” Dedi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nda ve milli mücadeleyle kurduğumuz vatan için bugüne dek şehit düşen tüm vatan evlatlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Dün olduğu gibi bugün de milli mücadele ile kazanılan Kurtuluş Savaşı’nın anlamının farkında, birlik ve beraberliğimizi her şeyin üstünde tutarak, yarınlara sağlam adımlarla ilerliyoruz. Çocuklarımızın özgür yaşaması için verilen kurtuluş mücadelemizin tüm çocuklara bayram olduğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 93. yıl dönümü kutlu olmasını dilediğini.” Ifade eden Ayşe Barış, salonu dolduran anne ve babalara çocukların eğitimine daha fazla eğilmelerini istedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama etkinliklerine katılan Fransız Milletvekili ve Belediye yetkilileri, günün önemi için düzenlenen etkinliğin Kültür zenginliği olduğuna işaret eden birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından Türk-Fransız Kültür Merkezi tarafından, etkinliğin düzenlenmesinde katkısı olan milletvekili, Belediye yöneticilerine ve diğer kişilere birer plaket verilmesinin ardından, etkinliğe katılan öğrenciler ülke kültürlerini tanıtan çeşitli halk oyunları ile folklar gösterileri ile etkinliğe katılan dernekler arasında bulunan engelliler derneği de sahnede bir gösteri yaptı. Çocukların sergiledikleri oyun ve gösteriler salonu dolduran davetliler tarafından coşkuyla alkışlandı.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 65 = 66