PARİS’TE ALKIŞLAR 14 YAŞINDAKİ TÜRK KEMANCI BARTU ÖZSOY’A

1,702
14 Eylül 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te Müzikseverler 14 yaşındaki genç Kemancı Bartu Özsoy’u ayakta alkışladılar. Paris Türk Kültür ve Turizm Müşavirliği’nin girişimiyle Champs-Elysees caddesi üzerinde bulunan Türk Turizm Ofisi salonunda, Genç kemancı Bartu Özsoy ve ona eşlik eden piyanist Julien Mouchel’in birlikte verdikleri resital dinliyenler tarafından büyük beğeni aldı.
Yaz tatili dönüşü, kültürel etkinliklere ağırlık verileceğini dile getiren Türk Kültür ve Tanıtma Müşaviri Serra Aytunç, Genç kemancı Özsoy’un Julien Mouchel ile birlikte vereceği resital öncesi kısa bir konuşma yaptı ve yeni çalışma sezonunda Türkiye’yi ve Türk Kültürünü tanıtacak birbirinden önemli yeni etkinliklere imza atmak istediklerini söyledi.. Gelecek günlerde, yeni konser ve serge gibi benzeri kültürel etkinliklerin düzenleceği müjdesini verdi.
Türk Kültür ve Tanıtma Müşaviri Serra Aytunç’tan sonra söz alan genç Kemancı Özsoy ile Piyanist Mouchel’in ortaklaşa seslendirecekleri eserlerin bestecilerinden olan Ahmet Adnan Saygun’un müzik dersi aldığı Edouard Souberbielle’in Müzisyen olan oğlu Prof. Alexis Galpérine, yaptığı kısa konuşmada ilk Türk operasının bestecilerinden Adnan Saygun’un çalışmalarından sitayişle söz etti ve, Genç kemancı bartu Özsoy ile Piyanist Julien Mouchel’e başarılar diledi.
2015 yılından bu tarafı Paris’te yaşayan genç yetenek kemancı Bartu Özsoy, Opéra de Paris’in üyesi olan Thierry Huchin’den keman dersleri alıyor. 2 yıl gibi bir süre içerisinde, fırsat bulduğunda Paris’te konserler veren genç sanatçı eğitim çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. Türk Turizm Ofisi salonunda Julien Mouchel ile birlikte verdiği resital’de, Bach, Kreisler, Saygun, Bartók, Lalo, Saint-Saëns gibi bestecilerin eserlerini seslendirdiler.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

61 + = 66