PARİS’TE ALKIŞLAR TÜRK TİYATRO OYUNCULARININ ÜSTÜN BAŞARISINA

175
23 Mart 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te sahneye çıkan Türk tiyatro oyuncuları Şükrü Munoğlu ve Tolga Pekin, Fransız oyuncu Gaelle Menard ile birlikte, Christophe Kourotchkine’in 3 farklı piyesi birleştirdiği Ailleurs ( Başka Bir Yer ) adlı oyunu Comedie Nation tiyatrosunda oynanıyor.

Anton Çekov’un ” Tütünün Zararları ” Şükrü Munoğlu’nun ” Judith ” ve Emmanuelle Marie’nin ” Amerique ” adlı piyeslerinde oluşan 3 oyun 18,22, 25 ve 29 Mart 2022 tarihlerinde oynanıyor.

Uzaklara yelken açmak, bilinmeyenin peşinden gitmek,henüz keşfedilmeyenleri keşfetmek, başka bir coğrafyada nefes almak, yeni bir ülkede yeni bir hayata başlamak. Geçmişe dair ne varsa geride bırakıp yüreğinin gittiği yere gitme duygusunun yüklendiği ” Başka Bir Yer ” adlı oyun, izleyiciyi adeta büyülüyor.

Yaşamlarını Paris’te sürdüren Türk oyuncular Şükrü Munoğlu ile Tolga Pekin’in Fransız oyuncu Gaelle Menard ile birlikte sahne alıyorlar. 1 saat 10 dakika süren 3 piyeslik oyunun ilk bölümünde Anton Çekov’un yazdığı ” Tütünün Zararları ” adlı piyesi Şükrü Manoğlu oynuyor.

Christophe Kourotchkine’in sahneye koyduğu oyunun ikinci bölümünde Şükrü Munoğlu’nun yazdığı ” Judith ” adlı piyesi Gaelle Menard ile Tolga Pekin birlikte oynuyorlar.Oyunun son bölümünde ise Tolga Pekin ile Şükrü Munoğlu, Emmanuel Marie’nin yazdığı « Amerique » adlı bu oyunla perde kapanıyor.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.