PARİS’TE AVRUPA PARLAMENTOSU’NUN ERMENİ KARARI PROTESTO EDİLDİ

2,091
16 Nisan 2015 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Başkent Paris’te, Atatürkçü Düşünce Derneği, ADD ile Türkiye Gençlik Birliği TGB ve Vatan Partisi’nin Paris’teki temsilcileri tarafından Fransa Ulusal Meclisi yakınında Avrupa Parlamentosu’nun olası “Sözde 1915 Ermeni Soykırımı Kararı “ilan edecek olması nedeniyle bazı vatandaşlarımızın da destek verdiği bir eylem düzenlendi. Eyleme katılan vatandaşlar ellerinde “ Ey AB, ABD‘ye alet olma: Soykırım Yapmadık, Vatan Savunduk “. AB‘yi Uyarıyoruz: Hukuk, Ayaklar Altına Alınıyor, Egemenliğimizden, Toprak Bütünlüğümüzden Asla Taviz vermeyiz “ sloganlar yazılı pankrat önünde basın bildirisi okudular.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de toplanan Avrupa Birliği Parlamentosu, 15 Nisan 2015 tarihinde, “sözde soykırım kararı´´nı ilan edecektir. Kararla, üye ülkelerin parlamentolarının da bu hukuk tanımaz hamleye ortak olmaları istenecek, son tahlilde Kurtuluş Savaşı´mız mahkûm edilmek istenecektir. AB Parlamentosu üylerini uyarıyoruz: AB Parlamentosu, hukuka aykırı davranıyor, AİHM‘nin “Perinçek-İsviçre Davası Kararı´´ve son olarak “Lahey Adalet Divanı Kararı´´ açıkça çiğneniyor. AB, bu kararla ABD‘nin kanlı Ortadoğu planlarına alet oluyor, yenilgisini paylaşma konumuna düşüyor, Kararın asıl amacı, Türkiye‘nin kuruluşunu ve toprak bütünlüğünü sorgulayarak, “Kürdistan Projesi´´nin önünü açmak “ olduğunu ileri sürdü.

Türk düşmanlığını da körükleyecek olan bu karar, bir bütun olarak devletiyle, milletiyle Türkiye Cumhuriyeti‘ni hedef almaktadır, Avrupa‘da yaşayan 5 milyon Türk, bu hukuksuzluğa kayıtsız kalmayacaktır, 5 milyon Türk‘ü hapse mi atacaksınız?. İlk büyük gösterilerimiz, 24-25 Nisan‘da Avrupa genelinde yapılacaktır, Kararın altına imza atan vekillerin, konuyu bilimsel, hukuki olarak araştırdıkları, siyasi, ekonomik, kültürel sonuçlarını düşündükleri konusunda ciddi endişelerimiz var. Avrupa‘daki Türk toplumunun temsilcileri, milli bir mesele olan soykırım iddiaları karşısında birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceklerdir. Gün, Türkiye‘mizin toprak bütünlüğüne, Cumhuriyetimizin temel niteliklerine sahip çıkma günüdür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur, Fransa Ulusal Meclisi’nden bir yetkili, uyarı niteliğindeki basın açıklamasının bir kopyesini 3 temsilciyi Meclis’teki ofiisinde kabul ederek bildiriyi gerekli yere ulaştılması için kabul etti.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 60 = 68