PARİS’TE BEST MODEL 2017 MANKEN YARIŞMASINI KAZANANLAR

1,701
13 Aralık 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Best Model of the World 2017 Manken yarışması Paris’te yapıldı, 30. Yıl önce Uluslararası Organizatör Erkan Özerman tarafından İstanbul’da kurulan Best Model of the World 2017 Manken yarışması Fransa’nın başkenti Paris’teki tarihi Theatre du Gymanes Mari Bell’de bir çok ünlü kişinin de aralarında bulunduğu 600 yakın davetlinin katılımıyla 50 ülkenin manken adayının podyuma çıkıp yarıştığı gecede Türkiye’den katılan 17 yaşındaki Türk kızı Aslıhan Karalar ile Srilanka’dan katılan Januka İsuru adlı erkek 20 kişilik Ulaslararası jüri tarafından Best Model of the World 2017 Mankenleri olarak seçildi.
Paris’teki tarihi Theatre du Gymanes Mari Bell’de 3 farklı dilde, ingilizce,fransızca ve türkçe sunulan yarışma proğramı, düzenlendiği ilk günden bugüne kadar 145 ülke, 2180 bay ve bayan mankenin katıldığı “Best Model” yarışması Paris’teki bu yarışmayla aynı zamanda 30. Yılını kutladı. Bu alanda dünyanın ilk ve tek uluslararası Mankan model organizasyonu olan bu oluşum Uluslararası Erkan Özarman tarafından kurulmuş bir Türk kuruluşudur. Best Model of the World “Dünyanın En İyi Mankeni” yarışması moda ve tekstil dünyasında seçilen mankenlerin zerafet yeteneklerinin değerlendirildiği uluslararası bir organizasyon konumunda bulunuyor.
Paris’te yapılan Best Model of the World 2017 en iyi manken yarışma gecesinde sahne alıp geceyi renklendiren birbirinden önemli sahne sanatçıları vardı, 1983 yılı Eurovizyon yarışma birincisi Corinne Hermes, 1973 yılıEurovision yarışma birincisi Anne Marie David, Manken, oyuncu, şarkıcı Ece Güsel’i, Son yılların gözde ses sanatçısı Şevval Sam, Erkan Özerman’ın yakın dostu ve Türk müzik severlerin de yakından tanıdığı yılların sanatçısı Enrico Macias, söyledikleri birbirinden güzel eserleriyle davetlilere eğlenceli güzel bir gece geçirmelerini sağladılar.
“Best Model” Paris’in tüm Haute Couture moda evleri, dünyaca ünlü top modelleri, jet sosyetesi, mücevherden aksesuara, kuaförlerden makyaj ustalarına, Pret-a Porter Delux’den mayo markalarına kadar her birinde çeşitli vesilelerle zirvede yarışan bir çok mankeni ortaya çıkaran uluslararası alanda öne çıkaran önemli bir prodüksiyon olduğu dile getirildi. Paris’teki bu yarışmada, beş kıtadan gelen manken adayı modeler, belki kısa süre sonra çeşitli podyumlarda görünecekler. Yarışmaya katılan adaylar arasında kazananlara 7.000 dolar para ödülü, ayrıca yarışmanın Sponsoru Atlasglobal Airlines tarafından 7.000 EURO değerinde uçak biletleri ve Kıbrıs Elexus Hotel’de bir haftalık tatil hediyesi kazandı.
Best Model of the World 2017 Manken yarışmasında 20 kişilik jüri tarafından yılın en iyi mankeni belirlenen gecede, yarışma çerçevesinde yerel moda kıyafetler de mankenler tarafından sergilenerek yarıştılar. Yarışmaya katılan ülkelerin ilginç yerel kıyafetleri büyük beğeni topladı. Bununla birlikte Almanya Cumhurbaşkanı’nın oğluyla nişanlı Türk Kökenli Alman Kızı Alina Tuğba Çetin ise Best Model of Europa eçildi, Almanya futbol ve A Milli takımında oynamış Türk Erkek Manken Efe Sorarlı yarışmada dünya ikincisi oldu. Ödüller Atlasglobal airlinesi ve Elexus hotel sahibi, Nisa Ersoy tarafından verildi

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

49 + = 54