PARİS’TE BÜYÜKELÇİ VE BAŞKONSOLOS KOLTUĞU ÇOCUKLARA VERDİ

1,872
23 Nisan 2015 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil ile Türkiye’nin Paris Başkonsolosu İhsan Emre Kadıoğlu’nın makam koltuğuna 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Başkonsolos ve Büyükelçi’yi ziyarete gelen çocuklar oturdu. Başkent Paris’in banliyölerinde yaşayan vatandaşlarımızın çocukları, Türkçe ve Türk kültürü dersleri öğretmenleriyle birlikte ilk olarak Paris Başkonsolosluğu’na gelip Başkonsolos Emre Kadıoğlunu ziyaret ettiler. Başkonsolos Kadıoğlu Öğrretmen ve öğrencilerle velilerini kapıda karşılayıp hoşgeldiniz dedi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, kendisini ziyarete gelen öğrencilere şeker ve çikolata ikram etti. Daha sonra çocukları tek tek makam koltuğuna oturtan Kadıoğlu, çocukların Başkonsolos olduklarında ne yapmak istediklerini sordu.

Başkonsolosluk koltuğuna oturan minikler, daha çok şeker ve içecek ikrm edilmesini isterken, kimi havuz yapılsın dedi kimi de ağaçlarımız kesilmesin, ormanlarımız yakılmasın mesajı verdiler. Çocuklardan bazıları ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın anlamını anlatmaya çalıştılar. Kendilerini dinleyen Başkonsolos Kadıoğlu, çocuklara kitap hediye edip günün anısına öğretmen ve çocukların velileriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Öğretmen ve velileriyle Başkonsolosluktan ayrılan öğrencilerin, merakla oturmayı düşündükleri bir başka koltuk ise, Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil’in makam koltuğuydu.

Büyükelçi Akil, öğrenci ve ögretmenleriyle velileri makam odasında Kabul etti. Öğrencilere tek tek isimlerini ve ileride yapmayı düşündükleri mesleklerini soran Büyükelçi Akil, çocukların, polis, eczacı, resim ögretmeni ve tamirci gibi meslekleri tercih etmeyi düşündüklerini duyunca, bizim mesleğe ilgi yok koltuğu kurtardık dedi ve tamirci olmak istediğini söyleyen öğrenciye gel sen otur koltuğa, sen bozulan aracı tamir edersin biz de bozulan ilişkileri diyerek günün esprisini yaptı. Çocuklara hazırlattığı yiyecek ve içecekleri ikram eden Büyükelçi Akil, makam koltuğuna outran kız öğrencilerin düşüncelerini öğrenmeye çalıştı. ilköğretim çağındaki çocuklar ve öğretmenleriyle hatıra fotoğraf çektiren Büyükelçi Akil, çocuklara önceden hazırlanan hediyeleri verdi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.