PARİS’TE CIMG SARCELLES GELENEKSEL YARIŞMA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.

377
6 Aralık 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

CIMG Sarcelles geleneksel yarışma ödülleri sahiplerini buldu. Kısa adı ” CİMG ” olan Sarcelles Milli Görüş İslam Cemaatı tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen, Anadilimiz Türkçe Konulu yarışma gerçekleşti. Amacı türkçe konuşan edebi ve ahlaklı bir topluma genç bireyler yetiştirmek amacıyla düzenlenen yarışmaya ilgi fazlaydı.

Sarcelles Milli Görüş İslam Cemaatı’nın Fatih Sultan Mehmet Han Eğitim Merkezi öğrencileri için Sarcelles banliyösündeki Jacques –Berrier salonunda düzenlenen, türkçe okuma, Şiir ve resim yarışması, proğram gereği bir kız öğrencinin Kur’an-ı Kerim Tilaveti okumasının ardından Türk Milli Marşı ile Fransız Milli Marşı okunmasının andından yarışma başladı. Öğrencilerden daha fazla aileleri heyecanla yarışı izlediler.

Mehmet Altıntaş Başkanlığında Halit Demir ve Bilal Uslu’dan oluşan juri yarışmacıları belerlerken bir haylı zorlandığı gözlendi. Gerek aile toplumu üzerine yazılan özlü konuyu okurken veya Türk Milli Marşımız olan İstiklal Marşını okurken olsun ve Ekransız hayat adlı resim yarışması için hazırlanan öğrenciler arasındaki seçmelerde bir hayli zorlandılar.

Başta türkçe okuma yi pekiştirme amaçlı her yıl geleneksel olarak düzenlenen yarışma, ülkemizden fersah fersah uzakta da olsa, başta anadilimiz türkçeyi okumak ve iyi konuşmak için düzenlenen yarışma, bunun yanı sıra iyi bir aile bireylerinin yetişmesi için, bu alanda eğitici yazarların kaleme aldıkları hikaye ve benzeri yazıları okuyan öğrenciler, jüri tarafından derecelendirilerek Eğitim Merkezi tarafından ödüllendirildiler.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

8 + 2 =