PARİS’TE ESRAR KULLANANLAR SATIŞININ SERBEST BIRAKILMASI İÇİN YÜRÜDÜ

479
31 Mayıs 2021 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’da Esrarın hammaddesi, Kenevir ekimi ve satışının serbest olmasını savunan esrar ekme ve içme yanlısı 40 kişilik esrar aktivistleri Paris’te polisin gözünde esrarın serbest bırakılması için gösteri düzenleyip yürüyüş yaptı.Başkent Paris’in Republique Meydan’ında toplanan esrarın ekimi ve satışının serbest bırakılmasını isteyen 500 yakın gösterici tarihi Bastille Meydanına kadar polis ve jandarma gözetiminde yürüdüler.

Esrarın yasallaştırılmasını savunan kırk kişilik bir esrar içme yanlısı grup tarafından organize edien esrarın serbest bırakılmasını, polis gözetiminde uyuşturucu kullanımına para cezası vermeye hazır bir gösteri düzenledi.

Esrarın yasallaştırılması için ” Canaparade ” adı altında düzenlenen yürüyüş polis tarafından alınan sıkı güvenlik önlemleri altında gerçekleşti. Özgürce esrar içmek istediklerini belirten göstericilere karşı esrar içilmesine karşı grupların olası saldırısına karşı polis ve jandarma gözetiminde yürüdüler.

Zira, başkent Paris’in Stalingrad semtinde oturan aileler, karakola gidip geceleri esrar ve uyuşturucu kullananların mahalleyi rahatsız ettikleri için şikayette bulunmalarını gözönünde bulunduran polis olası bir saldırıya karşı esrar yanlılarının yürüyüşünü sıkı kontrol altına aldığını açıkladı.

Gösteriye katılan ve esrar içmeyi serbest bırakılmasını isteyen isminin ve fotoğrafının kullanılmasını kabul etmeyen bir kadın ” Esrar her zaman benim hayatımın bir parçası olmuştur. Esrarı serbest bir şekilde mağazalardan satın alabilmeyi ve aldığım ürünün daha iyi kontrol edilmesini istiyorum ”dedi.

Bir başka gösterici ise ” Fransa’da 5. milyon esrar içen var, bunu görmemezden gelmek, bana göre normal değil, Devletin kazanacağı parayı el altından kaçak satan kazanıyor. Bunu içen öyle veya böyle bir yerden bulup alıp içecek. Serbest bırakılmasını istiyorum. Bunun için de burda yürüyorum. İsmimi yazmayın fotoğrafımı da çekmeyin. aile yakınlarımı üzmek istemiyorum “şeklinde konuştu.

Gösterinin güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerinin başandaki Komiser Polis kanunu hatırlıyor. ” Herkesin izin aldığı sürece gösteri yapma hakkı var. Ancak uyucturucu kullanımı, bulundurulması ve satışı bir suç . Yasa gereği esrarlı sigara içenleri yakalayan görevliler, içenlere 250 Euro’dan 450 euro’ya kadar para cezası kesmek zorunda ve bunuda yakaladığı an yerine getiriyor. Görevli arkadaşlarımız “dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

3 + 4 =