PARİS’TE KADIN CİNAYETLERİ PROTESTO GÖSTERİSİ

292
20 Kasım 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’te on binlerce kadın, kadına karşı şiddeti ve kadın cinayetlerini kınamak için düzenledikleri protestoda, hükümetten saldırganlar için “çerçeve yasa” talep etti. Fransa’nın başkenti Paris’te binlerce kadın gösterici, kadına şiddet ve kadın cinayetlerini protesto etmek için Republique Meydanı’nda toplandı.

Göstericiler, Nation Meydanı’na kadar ellerinde cinsel ayrımcılığı ve kadın cinayetlerini kınayan pankartlar taşıyarak, “Öfkemizi haykırmak için sokaklara indik”, “Kadına şiddet uygulayanların yeterli ceza almadığına şahit oluyoruz”, “Adalet yerini bulsun”, “Şiddet uygulayanlar hak ettikleri cezayla cezalandırılsınlar” sloganları attı.

Toplumsal cinsiyete dayalı ve cinsel şiddete karşı mücadelede uygulanan adaletin yetersizliğini kınayan kadınlar, saldırganlar için hükümetten “çerçeve yasa” talep etti. Fransa genelinde bazı büyük kentlerde Paris’te olduğu gibi gösteriler düzenlendi. Paris’teki gösteriye, düzenleyenlere gore 80 bin kişi katıldığı söylendi. Polis ise Paris’teki gösteriye18 bin 500 kişinin katıldığı açıklamasında bulundu.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

48 + = 51