PARİS’TE KELDANİ DÜĞÜNÜ BÖYLE OLDU. GELİN İLE DAMAT NİKAHA ATLA GELDİLER.

2,113
21 Mayıs 2018 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te Keldani iş adamı Yelda Yaramış, oğlu Georges Yaramış’a Paris’te uzun süre konuşulacak muhteşem bir düğün yaptı. Başkent Paris’te Son zamanların en görkemli düğünlerinden biri geçen hafta sonu gerçekleşti. Keldani iş adamı Yelda Yaramış, oğlu Georges Yaramış, Maria Yaramış ile Paris’teki Keldani Cemiyet hayatının önde gelen konuklarının tanıklığında evlendi. 29 yaşındaki Georges Yaramış’ın hayatını birleştirdiği 27 yaşındaki Maria Yaramış düğününde çok şık bir gelinlik giydi. Paris’teki ünlü bir modaevinin özel kreasyonundan seçilen gelinlik göz kamaştırırken, Damat Geroges da aynı şekilde Paris’teki erkek giyiminde ünlenen bir moda evinde özel sipariş üzerine dikilen simokini giydi.
Georges ile Maria Yaramış’ın düğününde, Keldani gelenekleri eksiksiz uygulandı. Düğün sabahı, oğlan evinde aile yakınları ve uzaktan gelen davetliler hep birlikte kahvaltı yapıp, Kız evine gelini almak üzere halay çekip eğlenerek zamanı doldurdular. Damadı ve gelini almaya gelecek olanları heyacanla bekleyen, aynı zamanda damat tarafıyla akraba olan Hakkı ve Cero Yaramış çifti ve yakınları, evi beyaz taklarla süslemişler, damat ve yakınlarını bekledikleri görüldü. Damat evindek hareket eden araç konvoyunun öncülüğünü damadın küçük kardeşi Simon Yaramış, kapıları yukarıya doğru açılan Spyker C12 Zagato marka çok büyük ses çıkaran spor bir araba ile adeta biz geldik dercesine kızevine ilk gelen konvoyun öncüsüydü.
Oda Ne ? Gelin Maria Yaramış, beyaz atlı Prens Georges Yaramış’ı beklerken, Beyaz bir at üzerinde damet Georges ile doru atın üzerinde sağdıç Michel Yaramış, kızevinin kapısına geldiler. Alkışlar arasında attan inen sağdıç ile damat yine alkışlarla evin bahçesina davetliler için hazırlanmış yiyecek ve içeceklerin konulduğu kokteyl düzenindeki alana alındılar. Yerel Keldani sanatçı Yakup Adikti, bir birinden güzel türküleri seslendirdiği ortamda davetliler halay çekip bir süre kızevinde gelini almak için eğlenerek beklediler. Gelinin hazır oludğu mesajı geldi ve bahçenin ortasına konulan koltuğunda oturan damat Georges, kah davetlilerle halay çekerek kah içkisini yudumluyarak zaman doldurması son buldu. Kızevinden gelini alan damat tarafı gelinin ailesi ve yakınlarıyla Dini nikah töreni için Keldani kilisesinin yoluna çıkıldı.
Paris’in banliyösü Arnouville’deki Saint-Jean Apotre Kilisesi ayin salonu, Yaramış ailesinin Oğulları Georges ve gelinleri Maria Yaramış’ın dini nikah törene gelenler tarafından doldurulmuş ve kıyılacak olan dini nikahı bekleyen davetliler, gelin ile damat, kilisenin avlusuna at üzerinde girdiler. Davetliler, genç çiftin at üzerinde bol bol fotoğraflarını çekmelerinden sonra, atlardan inen gelin ile damat, dine nikah töreni için içeri girdiler. Dini nikahı kıyacak olan din adamları Sabri Anar, Mihael Dumand ve Aziz Yalap, genç çiftin yerlerine oturmaları üzerine, dini nikah merasimi başladı. Din adamları tarafından genç çift için dualar okundu, nasihatlar edildi ve kutsal kitap incil genç çifte hediye edildi. Dini nikah için din adamlarının huzurunda ömür boyu birlikteliklerinin imzalarını atan Georges ile Maria Yaramış çifti, daha sonra yakınlarıyla birlikte din adamlarıyla hatıra olarak aile fotoğrafları çektirdiler.
Georges ile Maria Yaramış çiftinin düğünün eğlence bölümü için, kilise çıkışı, genç çiftin ailesine ait olan düğün salonu Palace de Villilers salonuna gelen davetliler için , Damadın babası Yelda ve Annesi Marta Yaramış tarafından düğün salonun yan tarafına davetliler için kurulmuş resepsiyon alanında misafirlere ikram etmek için neler hazırlanmış neler, Bir yanda kadınlar gözleme açıp lahmacun iktar ederken, diğer tarafta özel kömür ateşinde çevrilen kuzu etini itinayla kesip tabaklara koyan usta aşçılar, bardaklara alkollü ve alkolsüz içecek dolduran garsonlar, herşey Georges ile Maria’nın düğünü için gelen davetliler için özel hazırlanmış, akşam yemeği göncesi yapılan hazırlıklar. Dini nikah sonrası kiliseden gelen davetlilere ikram yapılmadan evvel, yine açık havaya kurulmuş, temsili resmi nikah alanı için ayrılan bölümdedavetliler yerlerini almışlar, Paris’in banliyösü Sarcelles, Keldani camiiasının çoğunluk olarak yaşadıkları yerin eski belediye başkanı ve şimdi Sosyalist Parti Milletvekili François Pupponi Georges ile Maria Yaramış çiftin temsili resmi nikahını açık havada kiymak üzere genç çifti bekliyor ve Genç çift resmi nikaha da kiliseye geldikleri gibi atların üzerinde geldiler. Alkışlar arasında atlardan inin genç açık havada yapılacak olan resmi nikah törenini izlemek üzere gelip yerlerine oturan konukların arasından geçen çift kendileri için ayrılmış olan resmi nikah alanındaki koltuklarına oturdular. Sarcelles eski belediye başkanı Pupponi, genç çift için geleceğe yönelik çok güzel sözler söyleyip ömür boyu mutluluklar diledi.
Temsili Resmi Nikah merasiminin ardından davetliler, kendileri için sokağa kurulup hazırlanmış olan yiyeceklerin bulunduğu resepsiyon alanına indiler ve burada ikram edilen yiyecek ve içecekleri içip daha sonra sabahın ilk saatlerine kadar sürecek olan genç çiftin düğün eğlencesi için salona geçtiler. 1400 kişinin davetli olduğu salona girişte özel görevliler konuklaar oturacakları yerleri gösterip yerleşmelerine yardımcı oldular. Masalar çok güzel çicek ve benzeri şekilde dekore edilmiş, alkollü ve alkolsüz bir çok çeşit icecek ve meze dolu tabakları hazırlanıp davetliler için konulmuş, Düğüne renk katan sanatçılar ABD’de yaşayan Keldani asıllı sanatçı Juliano Jendo ile Linda George ikilisi gece boyunca söyledikleri şarkılarla, türkülerle coşturdular. Genç çift için beklemedikleri sürprizler de vardı. Damadın amcası Fehmi Yaramış, yiğeni Georges’in çok sevdiği sanatçılardan Rafet El Roman’n gecenin sürprizi olarak sahneye çıkarırken, bir başka sürpriz ise ünlü fransız ama şarkıcı Gilbert Montagné idi, Sanatçılar çalıp söyledikleri parçalarla davetlileri coşturdular, halaylar çekildi dans edip coşkuyla oynayan unutamıyacakları bir gece yaşadılar. Konuklar hiç durmadan fotoğraf çekip sosyal medyada paylaştı.
Paris’teki düğün dünyası ve eğlence mekanlarının önde gelen salonlarından Palace de Villiers sahiplerinden Yelda ile Marta Yaramış Ailesinin kendi salonlarında gerçekleşen düğün töreni Cumartesi günü sabah 11:00 başladı. Politika, iş, sanat ve cemiyet hayatının ünlü isimlerinin katıldığı davette Yaramış, Aileleri misafirleri ile yakından ilgilendiler. Ayrı ayrı mekanlarda düzenlenen düğün etkinliği akşam yemekleri gecenin ilerleyen saatlerinde canlı performans ile devam etti. Yaramış ailesini bu mutlu gününde yalnız bırakmayan Türkiye’den özel olarak düğün için gelen davetlileri arasında Hakkarı Milletvekili Fehmi Öztunç, Ankara Barosu’ndan Avukat Mehmet Tahir Eminoğlu, Yapı-Yol Sen Antalya Şube Başkanı Bayram Baran, Hakkarili iş adamı İzzet Acar, Paris’ten İşadamı Super Marche İstanbul ‘un sahiplerinden Ramazan Gültekin, Paris’teki Keldani iş çevrelerinden işverenler, Georges ile Maria Yaramış’ın düğünündeydiler.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.