PARİS’TE MİLLİ GÖRÜŞ TEŞKİLATI HALEP’E DESTEK MİTİNGİ DÜZENLEDİ.

1,660
17 Aralık 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa “ İslam Toplumu Milli Görüş “ Teşkilatı tarafından Fransa’nın başkenti Paris’te Halep’teki katliamı protesto etmek için Miting düzenledi. Halep’teki insanlık dışı katliamları protesto amacıyla Republique Meydanı’ndaki Mitinge Milil Görüş Teşkilatları tarafından özel otobüsler kaldırıldı. Miting alanına ellerinde Türk Bayraklarıyla katılan yaklaşık 900 kişi , “ Halep için ayağa kalk “ sloganları atıp Halep Yanıyor, gün birlik günüdür, herkes Halep’deki mazlum insanlara elini uzatmalıdır “ yazılı pankratlarla Halep’deki katliamları kınayan göstericiler arasında kadınların daha fazla olduğu dikkat çekti.Halep’deki mazlumlara yardım ulaştırılması ve akan kanın bir an evvel durması için sık sık Türkçe , Fransızca ve Arapça olarak seslenildi.
Mitingi düzenleyenlerden, İslam Toplumu Milli Görüş Paris bölge başkanı Erol Şenol: “ Güney Batı Fransa bölgesiyle beraber Paris Milli Görüş teşkilatı olarak birlikte düzenlediklerini açıkladı ve bu Miting, bildiğiniz üzere Halep yanıyor, biz burada hava soğuk azıcık üşüyoruz ama tabi ki sabırlı bir şekilde bütün halkımız Halep için ayakta gerekirse saatlerce bekleyebiliriz “dedi.
Güney Batı Fransa bölge başkanı Önder Akça “ Milil görüş teşkilatları Güney batı bölgesi ile Paris Bölgesi olarak bu organizasyonu yaptık. Halep için buradayız bütün insanlarımızı buraya davet ettik, bölgemizde yaşayan toplumumuzu buraya çağırdık. Halep’teki kardeşlerimiz gerçekten bizden ve dünya devletlerinden yardım bekliyorlar. Bu durum bizleri derinden etkiliyor derinden üzüyor. İnşallah Halep kurtulacak, insanlık kurtulacak, bu iş sadece Halep meselesi değil insanlığın utanç meselesidir, Halep’e sahip çıkmamız gerekiyor. Buradan herkese duyuruyoruz. Allah için Halep’e ve insanlığa sahip çıkalım, huzur ve barış bütün dünyada hakim olsun “dedi.
Paris bölge İrşad Başkanı, Mehmet Şahin “ Biz paris bölgesi olarak ve Güney Batı Fransa’yla birlikte bugün Halep için Milletimizi sokaklara çağırdık. Avrupa’da bir olay meydana geldiğinde hemen dünyadaki bütün liderleri çağırıp yürüyüş yaparlar. Bizler de halkımızı çağırdık ve halkımıza güveniyoruz. halkımız meydanlara indi. Elhamdülillah bizim halkımız o kadar güçlüdür ki 15 Temmuz’da Türkiye’de neler yaptığına şahit olduk ve burada da bu milletimizle bir araya geldik. Allah’ın izniyle Halep’te yaşanan sıkıntıları da bertaraf edebilmek için sesimizi var güçümüzle duyurmaya gayret ediyoruz “ dedi. Mitinge katılanlar belirlenen sürenin sonunda miting alanından ayrıldılar.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

34 + = 38