PARİS’TE MİNİK SANATÇILAR SÖYLEDİ, BÜYÜKLER ONLARI ALKIŞLADI

1,584
20 Haziran 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’teki Kazak Kültür Merkezi (Korkut ) bünyesinde faaliyet gösteren, “ Bülbül “ Müzik okulu öğrencileri, bir yılılk çalışmalarını Paris’teki Azerbaycan Kültür Merkezi’nin konser salonunda öğrendiklerini icraa ettiler. Küçük çocuklardan oluşan Bülbül Müzik okulu öğrencilerini bu mutlu günlerinde Paris Türk Sanat Müziği Korosu yalnız bırakmadı. Koro çocuk şarkılarından oluşan 4 farklı eseri gecede seslendirdiler.
Paris’teki Azerbaycan Kültür Merkezi konser salonunda, Bülbül müzik okulu’nun hocaları piyano ve Kazakistan’a özgü kemençe benzeri müzik aletiyle çaldılar, minik öğrenciler ise kendi dillerinde birbirinden güzel şarkıları söylediler. Öğrencilerin kimi Arya kimisi soprano okudular. Aralarında sihirli parmaklarıyla piyano ve Kazak enstrümanı olan müzik aletlerini çalıp en ünlü bestecilerin eserlerini seslendiren minikleri salondakiler alkış yağmuruna tuttular adeta.
Paris Türk Sanat Müziği Korosu, Bülbül Müzik Okulunun minik öğrencileri için düzenlenen konser için, Koro repertuarındaki çocuklara yönelik “Ninni “ağırlıklı dört eseri seslendirdi. Şef Selin Tenik yönetimindeki koro sırasıyla, Dandini Dandini Dastana, Çamlıbel’den Çıktım Yayan, Eşekli Ninni ve Atem Tutem Men Seni Ninnisi’ni söylediler. Salondaki davetliler tarafından başta minik sanatçılar olmak üzere Paris Türk Sanat Müziği Korosu davetliler tarafından alkışlandı.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

7 + 2 =