PARİS’TE REFERANDUM SANDIKLARI OY KULLANMAYA HAZIR

1,704
25 Mart 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Türkiye’de 16 Nisan Pazar günü yapılacak anayasa değişikliği halk oylaması için yurt dışındaki temsilciliklerde sandıklar kuruldu. Yurt dışındaki 2 milyon 927 bin Türk seçmen, 14 gün süresince 27 Mart – 9 Nisan tarihleri arasında oy kullanacak. Yurt dışında 57 ülkedeki 120 temsilcilikte kurulan sandıklarda oy verme işlemleri 29 Mart 2017 tarihinden itibaren oy kullanılabilecek. Hazırlıkların tamamlandığı Paris Başkonsolosluğu’nda, Başkonsolos Görkem Barış Tantekin, seçmenlerin oy kullanacağı çadır içindeki oy kullanma kabinleri ile oy kullanmak için vatandaşların bekleme alanını Paris’teki Türk basın mensuplarına tanıttı.
Başkonsolos Görkem Barış Tantekin, anayasa değişikliği halk oylaması için kurulan sandıklarla ilgili hazırlıklar konusunda şunları söyledi. Başkonsolosluğumuzda yapılacak seçimler için hazırlıklarımızı tamamladık. Vatandaşlarımızın bundan önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de rahat oy kullanabilmeleri için Başkonsolosluk olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sabah 09.00’dan akşam 21.00’e kadar tesbit edilmiş durumda dolayısıyla bütün vatandaşlarımızı hafta içi tercihen vakitleri olmadığı taktirde hafta sonu Başkonsolosluğumuza gelerek oy vermeye davet ediyoruz.
Hafta sonu yoğunluk yaşanabiliyor dolayısıyla sandıkların 12 saat açık kalacağından da istifade etmemiz mümkün. Fransa’da bu akşam Cumartesiyi Pazar’a bağlayan gece Yaz saatine geçilecek dolayısıyla hava bir saat daha aydınlık olacak. Vatandaşlarımız mesai saati çıkışı da Başkonsolosluğumuza gelmeleri oylarını rahatlıkla kullanabilirler. Biz gerekli tüm gerekli hazırlıklarımızı tamamladık. Seçimlerin düzen içerisinde her hangi bir aksaklık yaşanmadan biteceğini sonuçlacağını umuyuoruz. Dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

9 + 1 =