PARİS’TE ‘ROMANTİZM İLE ANANEVİ GELENEĞİN ‘BULUŞTUĞU GAZİANTEP DÜĞÜNÜ

855
18 Eylül 2019 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Son yıllarda en çok konuşulacak düğünlerden biri Paris’te yaşayan Türk İş adamlarından Gaziantepli Hasan ve Ayşe Yılmaz çiftinin biriçik kızları Eylem ile Yılmaz ailesi gibi Gaziantepli olup İsviçre’de yaşayan Mustafa ve Fatma Aksu çiftinin oğlu Ferhat, ‘ Romantizm ve Geleneksel Davul ile Zurna ‘ eşliğinde uzun süre unutulmayacak muhteşem bir düğünle dünyaevine girdi.

Gaziantep yöresine has davul zurna eşliğinde barak ve bozlak havalarıyla şenlenen Eylem&Ferhat Aksu’nun düğünü için salona giren davetlileri, Gelinin anne ve babası Ayşe-Hasan Yılmaz ile damadın Anne ve babası Fatma-Mustafa Aksu çifti karşıladılar. Düğün için özel olarak davet edilen Kayalar müzik grubu ve davul zurna eşliğinde düğüne gelen davetliler gönüllerince Gaziantep yöresi oyunları oynadılar. Gelin ile Damat, salona girişte havai fişekleri arasında davul zurna ile karşılama yapılırken, salona genç çift salonu dolduran davetlilerin alkış yağmuru ve bolca serpilen konfetiler altında salona girdiler.

Fransız sanatçı Laure Schappler’in birbirinden güzel ve anlamlı sihirli kemanıyla seslendirdiği romantik eserler eşliğinde ilk danslarını yaptılar. Biricik kızlarını dans da yalnız bırakmayan Yılmaz çifti dansa eşlik ettiler. Damat İsviçre’de yaşadığı için ve aynı zamanda İsviçre’deki yakın dost ve arkadaşlarının Paris’teki İsviçre’de de bir düğün yapılacağı davetlilere belirtildi. Paris’teki Melodi düğün salonunda gerçekleşen düğün ortamında Gaziantep yöresine has kına gecesi etkinliği gerçekleşirken, İsviçre’deki düğüne gidemiyecek olan Gelin’in arkadaşları ve Yılmaz ailesi Paris’teki dost ve akrabaları için kınayla birlikte düğün etkinliğini bir arada yapmayı uygun buldular.

Işık seli içerisinde gerçekleşen düğün için Yılmaz ve Aksu aileleri tüm imkanlarını seferber ettikleri görüldü. Düğünün ve romantizmin büyüsünü bozmayacak ışıltıların yansıtıldığı Eylem ile Ferhat Aksu çiftinin muhteşem düğünü uzun süre katılanların hafızasında unutulmayıp yer edecek düğünler arasında yerini alacaktır. Genç çifti bizde www.hodrimeydan.net haber sitesi olarak ömür boyu mutluluklar dileriz.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

28 + = 38